سیاسی

کمیسیون شوراها با افزایش تعداد نمایندگان موافقت کرد

– اخبار سیاسی –

علی حدادی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به جلسه امروز این کمیسیون، اظهار داشت: بررسی طرح افزایش تعداد نمایندگان و اصلاح جدول حوزه انتخابیه در دستورکار نمایندگان قرار داشت که با اکثریت آرا به تصویب رسید.

نمایندگان کدام استان‌ها در طرح جدید مجلس افزایش می‌یابد؟

وی با بیان اینکه بر اساس این طح 40 نماینده به تعداد نمایندگان فعلی افزایش می‌یابد و تعاد آنها به 330 تن افزایش می‌یابد، گفت: این طرح با حضور مسئولان مربوطه و کارشناسان وزارت کشور مورد ارزیابی قرار گرفت و نمایندگان وزارت کشور نکته‌ای درباره بار مالی این طرح در این جلسه مطرح نکردند.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با بیان اینکه بررسی طرح افزایش تعاد نمایندگان دراین کمیسیون نهایی شده است، تاکید کرد: برای تبدیل شدن این طرح به قانون نیاز به موافقت نمایندگان در جلسه علنی و تایید شورای نگهبان دارد.

حدادی در پاسخ به این پرسش که آیا تعداد نمایندگان در دور دوازدهم مجلس افزایش می‌یابد، ، گفت: با توجه به اینکه انتخابات مجلس در اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود و با توجه به حجم طرح‌ها و لوایح، بعید است که به دوره بعدی مجلس برسد.

به گزارش تسنیم، طبق ماده 64 قانون اساسی هر 10 سال باید 20 نماینده به تعداد نمایندگان حاضر اضافه شود که از سال 70 تا کنون این اقدام صورت نگرفته است.

انتهای‌پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا