هنری

احمد خلیلی‌فرد درگذشت

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، زند‌ه‌یاد احمد خلیلی‌فرد هنرمند شاخص رشته نقاشی، صبح امروز پی از تحمل یک دوره بیماری درگذشت.

زنده‌یاد خلیلی‌فرد متولد 1339 سنندج، دارنده مدرک کارشناسی نقاشی از دانشکده هنرهای زیبا، کارشناسی ارشد نقاشی از دانشگاه تربیت مدرس و عضو هیات علمی دانشگاه سوره بود که در طول سال‌های متمادی حضور خود در دانشگاه، هنرمندان جوان بسیاری را تحت تعلیم و پرورش قرار داد.

یک تابلوی نقاشی کمیاب پس از 100 سال به نمایش درمی‌آید!

در پی درگذشت زنده‌یاد خلیلی‌فرد، عبدالرضا سهرابی مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور پیامی درگذشت این هنرمند فقید را تسلیت گفت.

متن پیام سهرابی بدین شرح است:

"انا لله و انا الیه راجعون

با نهایت تالّم و تاثر، خبر درگذشت هنرمند شایسته و توانای عرصه هنرهای تجسمی کشور، زنده‌یاد احمد خلیلی‌فرد را دریافت کردم.

این هنرمند فقید و گرانقدر، ازجمله مفاخر درخشان و صاحب‌سبک سپهر هنرهای تجسمی و خاصه هنر نقاشی بود که در طول حیات پربار خود، میراث هنری نفیس و ماندگاری را به یادگار گذاشت.

آثار زنده‌یاد خلیلی‌فرد، جملگی‌ از دلبستگی و ارادت قلبی عمیق آن مرحوم به آستان نورانی اهل بیت عصمت و طهارت (ع) حکایت دارند که می‌توانند تا سالیان متمادی الهام‌بخش پویندگان وادیِ هنر متعهد به حقیقت قرار گیرند.

اینجانب ضمن ابراز همدردی با خانواده ارجمند و دلبستگان این هنرمند فرهیخته، فقدان جانکاه زنده‌یاد خلیلی‌فرد را به کلیه اعزه سوگوار و جامعه هنرهای تجسمی کشور تسلیت و تعزیت عرض نموده و از پیشگاه خالق رحمان برای آن فقید سعید، رحمت، مغفرت و علوّ درجات را مسئلت می‌نمایم."

جزئیات مربوط به مراسم تشییع، تدفین و ترحیم زنده‌یاد خلیلی‌فرد متعاقبا اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا