سیاسی

وحیدی: محله اسلامی در امتداد مردم سالاری دینی است

– اخبار سیاسی –

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، احمد وحیدی وزیر کشور صبح پنج‌شنبه در همایش محله اسلامی که در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد، بیان کرد: هم موضوع و هم زمان پرداخته شدن به مسئله سرمایه اجتماعی اهمیت دارد.

وی ادامه داد: هم در حوزه سیاستگذاری و هم در حوزه اقدام موضوعات اجتماعی یک خلاء وجود دارد به گونه ای که ساختاری مشابه شورای عالی امنیت ملی، شورای عالی انقلاب فرهنگی یا شورای اقتصاد، ندارد.

وزیر کشور با بیان اینکه در مقاطعی مسایل اجتماعی به شورای عالی انقلاب فرهنگی محول شده بود، اضافه کرد: جایگاه تنظیم سیاست های اجتماعی خود یک موضوع قابل بررسی است، اینکه جایگاه کجاست و چگونه سیاست های اجتماعی باید طراحی شود.

وحیدی تصریح کرد: ما محله اسلامی را گاهی از منظر سیاست اجتماعی بررسی و سیاست‌های اجتماعی را با توجه به جغرافیا و مجتمع‌های انسانی تنظیم می‌کنیم. در قانون اساسی وقتی شورا تعریف می‌شود، شورای محله هم پیش‌بینی شده که این شورای محله شکل نگرفته است.

وی بیان کرد: یکی از مسائل مهم ما مردم سالاری دینی است که این مفهوم سیاسی باید جوششی باشد که از محلات شروع می شود و در نهایت پدیده مردم سالاری دینی شکل می‌گیرد.

وزیر کشور با اشاره به نقش محله اسلامی در مردم سالاری دینی گفت: محله امتداد مردم سالاری دینی و مقدمات تشکیل اجتماعاتی است که هویت سیاسی کلان را می تواند شکل دهد.

وحیدی افزود: گاهی به محلات با موضوع سرمایه اجتماعی نگاه می‌شود، اعتماد در محله‌ها شکل می گیرد، جایی که مردم با هم هستند و اعتماد متقابل شکل می گیرد، محله اسلامی یعنی محله ای که هر کسی به فکر همسایگانش است.

وی تاکید کرد: در محله اسلامی مشارکت، تعامل، اعتماد و رضایت برقرار است. در چنین محله‌ای آسیب اجتماعی رخ نمی‌دهد.

وزیر کشور یکی از راه‌های برطرف شدن آسیب‌های اجتماعی را احساس مسئولیت همگانی دانست و گفت: مردم محله‌ها می‌توانند با همدلی و اتحاد، نسبت به این آسیب‌ها دغدغه داشته باشند و برای حل آن‌ها تلاش کنند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا