سیاسی

امیر آشتیانی: وزارت دفاع آماده بازسازی و کمک به توسعه صنایع دفاعی سوریه است

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، سرلشکرعبدالکریم محمد ابراهیم رئیس ستاد ارتش جمهوری عربی سوریه با حضور در ستاد وزارت دفاع با امیر آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

وزیر دفاع:‌ آماده تجهیز ارتش سوریه به تسلیحات پیشرفته هستیم

امیر آشتیانی در این دیدار با درود به روح پاک همه شهدا به ویژه سردار عزیر شهید حاج قاسم سلیمانی که در مبارزه با تروریسم و برای امنیت مردم سوریه و منطقه جانش را فدا کرد، اظهار داشت: خوشبختانه مناسبات دو کشور یکی از بهترین دوره‌های تاریخی خود را تجربه می‌کند چرا که این مناسبات علاوه بر اینکه حاصل یک پیمان راهبردی است، برآمده از یک پیمان برادرانه است.

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه سفر اخیر ریاست محترم جمهور ایران به دمشق و استقبال گرم و صمیمانه دولت و ملت سوریه حاکی از مناسبات عمیق دوجانبه است، گفت: بحمدالله این سفر و توافقات آن و همچنین موضوعاتی که اینجانب با وزیر محترم دفاع سوریه در مسکو و دمشق مطرح کردیم در دستور کار و پیگیری مستمر قرار دارد.

آشتیانی با بیان اینکه نظام بین الملل به سبب سیال بودن تحولات آن بطور دائم در حال دگردیسی و تغییر است، گفت: این تغییرات همه کشورهای جهان و از جمله منطقه ما را تحت تأثیر قرار خواهد داد و کشوری موفق است که قبل از شروع تحولات و تغییرات، آن را پیش بینی، تحلیل و متناسب با آن سیاست گذاری کرده باشد.

وی با اشاره به ظرفیت بالای دولت و حمایت مردم سوریه از نظام سیاسی این کشور، عدم همراهی بسیاری از کشورها با سیاست های یک جانبه گرایانه امریکا را نشانه ای از افول قدرت نظام سلطه دانست و اظهار داشت: اذعان و تاکید کشورهای منطقه به قابل حذف نبودن نقش دولت سوریه از ترتیبات منطقه ای نمایان گر قدرت حقیقی سوریه و پیروزی بر توطئه دشمنان به ویژه امریکا و رژیم صهیونیسیتی است.

آشتیانی با اشاره به اجلاس اخیر مسکو که با حضور وزرای دفاع کشورهای ایران، سوریه، ترکیه و روسیه برگزار شد، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در نشست ها و مجامع اصولی از جمله خروج کلیه اشغالگران، مبارزه با تروریست ها و احترام به اعمال حاکمیت دولت سوریه بر تمامیت ارضی خود را مورد تاکید قرار داده است.

آشتیانی با تاکید بر برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های دفاعی- فنی نیز بین دو کشور گفت: اطمینان داشته باشید، وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران همانگونه که در دوران نبرد با تروریسم در کنار نیروهای مسلح سوریه بود، اینک پس از دوران جنگ نیز آمادگی دارد از ظرفیتها و توان خود در راستای بازسازی و کمک به توسعه زیر ساخت صنایع دفاعی سوریه استفاده کند.

سرلشکر عبدالکریم محمد ابراهیم رئیس ستاد ارتش جمهوری عربی سوریه نیز در این دیدار ضمن تشکر از حمایت های همه جانبه رهبری، دولت و ملت شریف ایران گفت: جایگاه امروز سوریه حاصل فداکاری و پایمردی مشترک 2 کشور در مقابله با تروریسم و جلوگیری از گسترش این پدیده شوم در سایر کشورهای منطقه و جهان است و سوریه هیچ گاه مساعدت و همکاری دوستان حقیقی خود را از یاد نخواهد برد.

وی همچنین ارتقا و گسترش روابط دو کشور در همه سطوح به ویژه تعاملات 2 کشور در حوزه نظامی و دفاعی را مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا