جهان

تاکید حکیم بر لزوم اثرگذاری سازنده عراق در منطقه/ چالش بزرگ از نظر السودانی

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، عبداللطیف رشید رئیس جمهور، محمد شیاع السودانی نخست وزیر، محمد الحلبوسی رئیس پارلمان، سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی و هادی العامری رهبر ائتلاف الفتح عراق امروز در مراسم بزرگداشت ملامصطفی بارزانی در شهر اربیل واقع در اقلیم کردستان عراق شرکت کردند.

بر اساس گزارش دفتر رسانه‌ای جریان حکمت ملی عراق، سید عمار حکیم در سخنانی در این مراسم گفت : مبارزات مشترک شیعیان و کردها و مواضع مشترک رهبرانشان در کنار مواضع دیگر طیف‌های ملت عراق از زمان تأسیس کشور عراق، و در رأس آنها رابطه تاریخی مرحوم ملا مصطفی بارزانی و خاندان او با آیت الله سیدمحسن حکیم و بیت ایشان و اطرافیانشان از مهم‌ترین نمادهای برادری و پیوند و میهن‌پرستی و مبارزه مشترک است.

وی ادامه داد: امروز به بهانه یادآوری این پیوند بر استحکام آن و ضرورت ادامه یافتن و تقویت آن و مبنا قرار دادن آن در مسائل امروز و فردا در چارچوب پیوندهای ملی و تعمیق روابط میان همه طیف‌های ملت عراق تأکید می‌کنیم.

رهبر جریان حکمت ملی عراق اظهار داشت: بسیار مهم است که برای تکمیل گام‌ها و ساخت نهادهای حکومت عراق در چارچوب‌های قانونی و سیاسی استوار که بر ثبات و شکوفایی و امنیت جامعه و ملت و میهنمان تأثیرگذار خواهد بود تلاش کنیم.

حکیم با اشاره به موفقیت تجربه «ائتلاف اداره حکومت» گفت: تقویت اقدامات حکومت جدید عراق به ریاست محمد شیاع السودانی در عرصه‌های توسعه و خدمات و حسن نیت آن در خدمت‌رسانی به همه فرزندان ملت از زاخو تا بصره در سایه ثبات سیاسی و خوش‌بینی اجتماعی و همکاری منطقه‌ای و بین‌المللی باید ما را به همکاری بیشتر وادارد تا عراق را از مراحل سابق به مرحله ثبات و فعالیت و اثرگذاری سازنده منتقل کنیم.

محمد شیاع السودانی نخست‌وزیر عراق هم در این مراسم گفت رضایت مردم یک چالش بزرگ است و هیچ انتظاری برای ساعت کار و بازسازی وجود ندارد، زیرا وظیفه ما در قبال همه عراقی ها، در اقلیم کردستان و در سراسر عراق است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا