جامعه

روشنگری هیچگاه متوقف نخواهد شد/ جشنواره بین‌المللی "خورشید" برگزار می‌شود

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، متن پیام فرشاد مهدی‌پور به شرح زیر است:

انقلاب اسلامی ایران از هم‌آغاز بر پیامی صریح و شفاف درباره برافراشتن پرچم اسلام ناب محمدی (ص) و بازآفرینی کارخانه انسان‌سازی استوار بوده است. دختران و زنان آزاده سرزمین‌مان و سایر نقاط جهان، هم تحت تأثیر این نهضت انسان‌ساز هستند و هم به عنوان کنشگرانی مؤثر و مربیانی بی‌همتا به شمار می‌آیند که در مواجهه با هجوم و تخریب فرهنگ و انسانیت، در مسیر الهی خویش گام برمی‌دارند.

نشان "قند پارسی" رونمایی می‌شود

شهیده «شیرین ابوعاقله»، بانوی خبرنگاری بود که به مدت ربع قرن در کانون خطر حضور داشت تا درباره جنایت‌ها، حملات و تجاوزهای رژیم اشغالگر قدس علیه مردم فلسطین در سرزمین‌های اشغالی روشنگری کند. او زندگی خویش را برای روشنگری فدا کرد و در طول عمر حرفه‌ای‌اش، بیشترین گزارش‌های خبری از رفتارهای غیرانسانی رژیم صهیونیستی را تهیه و به دنیا مخابره کرد.

رژیم صهیونیستی که از ابتدای اشغال فلسطین تاکنون بیش از یکصد خبرنگار را به شهادت رسانده‌ و به هیچ وجه در قبال این جنایت‌ها پاسخگو نبوده است، سال گذشته در چنین روزی با شلیک مستقیم به سر «ابوعاقله» تلاش کرد تا روایتگری او را در بازگویی حقیقت متوقف کند. او به شهادت رسید، اما روشنگری هیچگاه متوقف نخواهد شد و زنان و مردانی که جهادگران عرصه خبر هستند و رسالت خود را انتشار حقیقت می‌دانند، این مسیر را ادامه خواهند داد.

در این میان، برخی رسانه‌های بزرگ دنیا که مستقیم و غیرمستقیم از سوی همین رژیم مدیریت یا حمایت می‌شوند، سال‌هاست که تلاش می‌کنند اخلاق انسانی، فرهنگ اصیل و هر صدایی که با فرهنگ سرمایه‌داری به مقابله برمی‌خیزد را مورد هدف قرار دهند و با تبلیغاتی چشمگیر، صدای مزبور را خاموش یا محدود کنند.

ما وظیفه خود می‌دانیم که از روشنگران امروز دنیا پشتیبانی کنیم و آنها را در مسیر پرخطر خویش تنها نگذاریم؛ به خصوص زنانی که همچون خورشید بر تاریکی‌ها نورافشانی می‌کنند و برای آینده‌ای روشن و جهانی تهی از ستم، استثمار و بی‌عدالتی از جان خود می‌گذرند.

در همین راستا، معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار بزرگداشت یاد و خاطره شهیده «شیرین ابوعاقله» اقدام به برگزاری جشنواره‌ای با موضوع زنان و رسانه با عنوان «خورشید» کرده‌ است. از همین‌رو، از همه خبرنگاران آزاده جهان دعوت می‌کنم تا با حضور در این جشنواره، اتحاد، قدرت و نفوذ خود را به معرض نمایش بگذارند.

یاد شهیده «شیرین ابوعاقله» همیشه زنده و گرامی باد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا