جامعه

آخرین وضعیت پرونده کینگ مانی/ این پرونده 5000 شاکی و مالباخته دارد

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی القاصی‌مهر، رییس کل دادگستری استان تهران گفت: پرونده موسوم به "کینگ مانی" یکی از پرونده‌های کثیرالشاکی در سطح کشور است که به صورت ویژه تحت رسیدگی قضایی قرار داشته و با ارجاع این پرونده به مجتمع قضایی ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی، جلسات دادگاه این پرونده به زودی آغاز خواهد شد.

القاصی‌مهر گفت: تعداد شکات و مالباختگان پرونده کینگ مانی حدود 5 هزار نفر است و اولین جلسه رسیدگی به پرونده کینگ مانی در روز چهارشنبه سوم خرداد ماه 1402 در شعبه دوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی توسط هیئت قضایی این شعبه برگزار خواهد شد.

انهدام باند "پانزی" کلاهبرداران رمز ارزی موسوم به "OpenSoil"/ شناسایی 50 شاکی تا کنون

وی افزود: با توجه به دستور ریاست قوه قضاییه برای تسریع در تعیین تکلیف پرونده‌های کثیرالشاکی و مهم، اهتمام لازم برای انجام تحقیقات و صدور کیفرخواست مربوطه و ارسال پرونده برای رسیدگی در دادگاه صورت پذیرفت و دادگستری کل استان تهران رسیدگی به پرونده‌های مهم و کثیرالشاکی از جمله این پرونده را تا حصول نتیجه نهایی و وصول مطالبات مالباختگان با جدیت دنبال خواهد کرد و مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

رییس کل دادگستری استان تهران و نماینده رییس قوه قضاییه در شورای عالی مقابله و پیشگیری از جرائم پولشویی و تأمین مالی تروریسم گفت: این پرونده تا کنون 8 متهم داشته که در جلسه دادگاه با حضور شکات و مالباختگان پای میز محاکمه دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی خواهند نشست.

شایان ذکر است؛ کیفرخواست این پرونده با عنوان اتهامی "اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور" صادر شده و شکات آن از نقاط مختلف کشور هستند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا