جهان

بحران دیپلماتیکی که وزیر کابینه نتانیاهو با کانادا ایجاد کرد

– اخبار بین الملل –

به گزارش سایت عبری زبان خبرگزاری تسنیم، رسانه‌های عبری زبان خبر دادند، تازه‌ترین این بحران‌ها را وزیر یهودیان (خارج از فلسطین اشغالی) با دولت کانادا به وجود آورده است.

عمیخای شکلی از اعضای حزب لیکود که قرار است هفته آینده سفر دو روزه‌ای به کانادا داشته باشد، پیش از حضور خود در این کشور بحران بزرگی را با کانادا به وجود آورده و باعث جنجال بزرگی در پارلمان این کشور شده است.

اعضای ائتلاف حاکم در پارلمان کانادا از این اینکه این وزیر صهیونیست در سفر دو روزه خود فقط با انجیلی‌های راستگرای افراطی دیدار خواهد کرد، به شدت معترض شده‌اند.

اعضای پارلمان کانادا این وزیر صهیونیست و کابینه رژیم صهیونیستی را متهم به توسعه روابط خود با راستگرایان افراطی می‌کنند و همین امر باعث شد تا وزارت خارجه رژیم صهیونیستی مجبور شود، تغییراتی در برنامه سفر این وزیر صهیونیست ایجاد کرده و چند ملاقات با رهبران اکثریت حاکم بر کانادا نیز در آن بگنجاند.

تال اشنایدر خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی زمان اسرائیل به نقل از اعضای پارلمان کانادا خبر داد: آنها به نمایندگان وزارت خارجه کشورشان مراتب خشم و عصبانیت خود را از برنامه سفر وزیر صهیونیست اعلام کردند، زیرا از دیدگاه آنان وی اولویت اصلی سفر خود را به دیدار با راستگرایان افراطی در کانادا اختصاص داده و این اقدام وی با پروتکل‌های دیپلماتیک منافات دارد به ویژه که هیچ دعوت رسمی از وزیر مذکور صورت نگرفته و اصولا رویکرد دولت کانادا در سال‌های اخیر به سوی جریان لیبرال در نقشه سیاسی اسرائیل گرایش دارد.

در بخش دیگری از ین گزارش تاکید شده است حضور وزیر صهیونیست در روزهای 30 و 31 مه بنا به دعوت سازمان‌های افراطی مسیحی طرفدار اسرائیل انجام می‌گیرد که قصد دارند کنفرانسی در اوتاوا برگزار کنند، دومین دعوت وی نیز برای دیدار با مسئولین دانشکده انجیلی تورنتو است که قبل از این نیز گلعاد اردان سفیر (رژیم صهیونیستی) در سازمان ملل از آن دیدار داشته اما سفارت اسرائیل در کانادا ارتباط با این دانشکده که یک نهاد راستگرای افراطی است، ندارد.

به نوشته این رسانه عبری زبان، علاوه بر انتقادات شکل گرفته در پارلمان کانادا، احتمالا فعالان تحریم جهانی رژیم صهیونیستی (بی دی اس) هم خود را به کانادا رسانده و جریان شکایت‌های حقوق و قضائی خود را علیه رسانه‌های همسو با اشغالگران مجددا به راه بیاندازند.

انتهای پیام/*

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا