جامعه

بیشترین علل مراجعات زائران ایرانی خانه خدا به مراکز درمانی چیست؟

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید علی مرعشی؛ رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر ضمن تشریح آخرین وضعیت خدمات بهداشتی و درمانی در سرزمین وحی گفت: وضعیت سلامت زائران کشورمان مطلوب است و امیدواریم تمامی عزیزان به نکات بهداشتی اهتمام داشته باشند.

وی تصریح کرد: از روز سوم خرداد ماه و همزمان با اعزام حجاج به عربستان تا پایان روز پنجشنبه 11 خرداد، 3800 خدمت بهداشتی و درمانی در مراکز هلال احمر به حجاج ارائه شده است؛ حال زائران اعزام شده به مدینه منوره و مکه مکرمه در مجموع مساعد است و همه در سلامت کامل هستند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر تاکید کرد: بیشترین ویزیت صورت گرفته به علت سرماخوردگی‌، بدن‌درد، دردهای عضلانی‌، کنترل فشار خون و دیابت بوده است همچنین چند مورد بستری صورت گرفته که مشکل حادی نبوده است.

سرپرست حجاج ایرانی: در حج امسال همگان آستانه تحمل خود را بالا ببرند

وی افزود: شرایط مناسبی به لحاظ خدمات درمانی و بهداشتی وجود دارد و در حال حاضر نیز 200نفر از 420 نیروی کادر درمان وارد عربستان شده اند و الباقی نیز در روزهای آتی و همزمان با افزایش حضور زایران در مکه و مدینه ملحق می شوند.

مرعشی درباره درمانگاه‌های مدینه و مکه نیز گفت: 5 مرکز درمانی در مدینه وجود دارد که شامل سه مطب 8ساعته، یک مطب 24ساعته و یک مرکز تحت نظر بستری است.

وی افزود: در مکه نیز یک بیمارستان و یک مرکز 24ساعته راه افتاده است .ضمن اینکه در مراکزی که زایران حضور دارند نیز مطب درمانی و خدمات رسانی وجود دارد.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر توصیه کرد که به جهت گرمای هوا و شرایط آب و هوایی عربستان ، زایران حتما مراقب گرمازدگی باشند و در طول روز از تردد خودداری کنند و همچنین از مایعات بیش از پیش بهره ببرند.

وی افزود: امسال 2هزار و 300 زایر بالای 80سال داریم که تمهیدات لازم برای سلامتی این عزیزان و تمام زایران اندیشیده شده است .

مرعشی تصریح کرد: در موسم حج امسال متخصصین داخلی، طب اورژانس، زنان ، روانپزشک ، قلب ، اورتوپدی، مغزو اعصاب ، رادیولوژی و دندانپزشک حضور دارند.

وی در پایان از زائران خواست که در صورت مصرف داروهای تخصصی حتما آن را با نسخه پزشک به همراه داشته باشند تا دغدغه‌ای در این خصوص نداشته باشند.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا