جهان

بازتاب اقدام نظامی مصری علیه نظامیان صهیونیست

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، عملیاتی که یکی از نیروهای پلیس مرزبانی مصر در مرز با فلسطین اشغالی انجام داد مورد توجه بسیار گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی عربی به ویژه در میان کاربران مصری قرار گرفته است.

بسیاری از کاربران فضای مجازی این عملیات را یادآور عملیات 38 سال پیش سلیمان خاطر نظامی مصری دانستند که آن هم در اکتبر 1989 در نقطه مرزی نزدیک با فلسطین اشغالی به وقوع پیوست و باعث هلاکت 5 نظامی صهیونیست شده بود.

به اعتقاد کارشناسان این یادآوری بیانگر شکست تمامی تلاش‌های همراه سازی مردم مصر با رژیم صهیونیستی به رغم سال‌های متمادی از سازش است.

یکی از کاربران فضای مجازی به نام عبدالعزیز ابو علیان نوشت: شهادت یک نظامی مصری بعد از کشتن دو نظامی اسرائیلی و زخمی کردن یک نظامی دیگر ما را به یاد شهید سلیمان خاطر می‌اندازد که او یک گشتی کامل را به هلاکت رسانده بود، خداوند تمامی شهدای ما را رحمت کند.

عصام دیگر کاربر فضای مجازی نوشت: امروز ما شاهد یک سلیمان خاطر جدید هستیم، خداوند او را هم جزو شهدا بپذیرد.

محمد مراد هم در این رابطه گفت: سلیمان خاطر جدیدی نمود یافت، یک قهرمان جدید، تو هم تا روز قیامت در یادها خواهی ماند.

دکتر محمد الصغیر نیز در این رابطه در صفحه شخصی‌اش در فضای مجازی گفت: براساس روایت رسانه‌های عبری زبان ما با یک سلیمان خاطر جدید روبرو هستیم، نظامیان صهیونیست ساعت 4 و 30 دقیقه بامداد برای چند متر وارد مرز مصر شدند، این نظامی مصری به سوی این نظامیان (دو نظامی) تیراندازی کرده و آنها را به قتل رساند.

بعد از ان وارد خاک فلسطین شد و برای ساعت‌ها منتظر گشتی بعدی شد با آنها هم درگیر شد و دست کم یکی از آنها را به شدت مجروح کرد و بعد از آن این قهرمان مصری به شهادت رسید، در حالی که گفته می‌شود شمار کشته‌های ارتش اسرائیل بیشتر هم شده است.

ایمان فرید هم در واکنش به تایید و تکذیب تصویر منتشر شده از این نظامی نوشت: مهم نیست (این نظامی) چه نامی و چه شکلی داشته باشد، مهم آن است که او یک مصری مسلمان است، دستمریزاد شهید.

توفیق سلمان هم با انتشار تصویری از زیر پا گذاشته شدن نظامی صهیونیستی، نوشت: خدا رحمتت کند‌ ای قهرمان.

حسام الدلکی هم در واکنش به این اقدام در صفحه خود نوشت: دستت درد نکند، تو قهرمان ملت مسلمان مصر هستی، ملتی که هرگز فلسطین را فراموش نکرده و نخواهد کرد.

احمد عطوان نیز در این رابطه نوشت: مصر همچنان مردانی همچون سلیمان خاطر در خود دارد، او سلیمان خاطر جدیدی است، به اربابان صهیونیست و (رهبران سازشکار) می‌گوییم که ما هرگز اسرائیل را به رسمیت نخواهیم شناخت، صهیونیست‌های عرب هم از این عصبانیت بمیرند.

بسیاری از کاربران عرب هم در جملاتی برای این شهید مصری، رحمت و مغفرت و علو درجات را خواستار شدند.

گفتنی است براساس آخرین اطلاعات منتشر شده در رسانه‌های عبری زبان، نظامی مصری سه بار با نظامیان صهیونیست درگیر شده است که اولین بار دو نظامی و دومین بار یک نظامی را به هلاکت رسانده و در سومین درگیری خود به شهادت رسید.

حمله ضد صهیونیستی این بار در مرز با مصر/ هلاکت 3 صهیونیست

انتهای پیام/*

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا