جامعه

"بالگرد BK117" در اورژانس هوایی تهران به‌کارگیری می‌شود

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ محمد اسماعیل توکلی؛ سرپرست اورژانس استان تهران گفت: نخستین پایگاه اورژانس هوایی با امکان تعمیر و نگهداری بالگرد در بوستان ولایت برای خدمات‌دهی به شهروندان در آینده‌ای نزدیک افتتاح خواهد شد.

توکلی با اشاره به استفاده از بالگرد BK117 در این پایگاه افزود: این نوع بالگرد یکی از پرکاربردترین بالگردها در حوزه اورژانس هوایی در دنیا است و تمام تائیدیه‌ها و استانداردهای لازم را دریافت کرده است که علاوه بر تجهیزات فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی، تجهیزات کامل و تخصصی ICU را نیز دارد.

وی با تاکید بر قابلیت استارت در کمتر از سه دقیقه در این بالگرد گفت: مجهز بودن به دو موتور، امکان پرواز را بر فراز مناطق شهری و آبی با ایمنی بسیار بالاتر فراهم می‌کند.

استخدام 3500 نیروی عملیاتی در اورژانس

توکلی ادامه داد: این بالگرد نسبت به بالگردهای دیگر، سر و صدا و لرزش به مراتب کمتری ایجاد کرده و کم‌مصرف‌تر است و تعمیر و نگهداری آن زمان و هزینه پائین‌تری دارد.

سرپرست اورژانس استان تهران ابراز امیدواری کرد که این خدمت ارزشمند و رایگان موجب افزایش کیفیت و کمیت خدمات در حوزه اورژانس پیش بیمارستانی همراه با ارتقا رضایتمندی مردم شود.

گفتنی است؛ این دومین پایگاه اورژانس هوایی استان تهران است که به هموطنان خدمت رسانی خواهد کرد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا