سیاسی

رئیسی: دولت خود را ملزم به حمایت از صنعت هسته‌ای می‌داند

– اخبار سیاسی –

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در جلسه بعد از ظهر امروز یکشنبه هیئت دولت، صنعت هسته‌ای را از صنایع پیشران دانست و با قدردانی از دستاوردهای دانشمندان جوان کشور در این حوزه، تاکید کرد: دولت در راستای تامین منافع ملی، خود را ملزم به حمایت از این صنعت می‌داند.

اسلامی: هیچگونه انحرافی در برنامه هسته ای ایران وجود ندارد

رئیس جمهور با اشاره به بازدید امروز مقام معظم رهبری از نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته‌ای کشور تصریح کرد: مسئولان سازمان انرژی هسته‌ای بر اساس رهنمودهای رهبری و با روحیه مضاعف در جهت دستیابی به توفیقات بیشتر در این عرصه حرکت خواهند کرد.

رئیسی همچنین با تبریک روز صنایع دستی و هنرهای سنتی، صنایع دستی و هنرمندان این عرصه را سرمایه ملی دانست و به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دستور داد برقراری بیمه 10 هزار نفر از فعالان این بخش را با سرعت و جدیت پیگیری کند.

رئیس جمهور بازاریابی را از ضرورت‌ها و الزامات رونق صنایع دستی کشور دانست و برپایی بازارچه‌های عرضه محصولات صنایع دستی شهری و روستایی را از جمله اقداماتی برشمرد که استانداران می‌توانند در حمایت از فعالان صنایع دستی انجام دهند.

سلامت برگزاری کنکور از دیگر موضوعاتی بود که رئیس جمهور در جلسه امروز هیئت دولت به اهمیت آن به‌ویژه برای دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان اشاره اما در عین حال به مسئولان مربوطه تاکید کرد، سلامت کنکور را از مسیری تامین و تضمین کنند که نیازی به قطع اینترنت نبوده و اختلال در زندگی روزمره مردم ایجاد نشود.

رئیسی همچنین با اشاره به اعلام 25 خرداد به عنوان آخرین مهلت برای استعفای آن دسته از مدیران دولتی که داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی هستند، توجه به ضوابط قانونی در اجرای به موقع دستورالعمل‌ها و فرایند انتخابات از سوی مدیران را مورد تاکید قرار داد.

رئیس جمهور تصریح کرد: دولت همه تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا انتخاباتی پرشور، رقابتی و سالم بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری و متناسب با شأن ملت بزرگ ایران برگزار شود.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا