جهان

دیدار تبون با پوتین/ رایزنی درباره گسترش روابط روسیه و الجزایر

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، عبدالمجید تبون رئیس جمهور الجزایر که روز چهارشنبه بیست و چهارم خرداد وارد مسکو شد، امروز با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دیدار کرد.

سفر رئیس جمهور الجزایر به روسیه

پوتین در این دیدار گفت: الجزایر یکی از مهمترین کشورهای دوست از نظر راهبردی است و روابط ما با آن به طور مستمر در حال پیشرفت است.

وی افزود الجزایر شریک بسیار مهم روسیه در سطح اقتصادی است و مبادلات تجاری ما با این کشور دو برابر شده است.

پوتین خاطر نشان کرد الجزایر بخش انرژی هسته ای خود را توسعه داده است، ما تجارب قوی در این زمینه داریم و آماده همکاری با این کشور هستیم.

رئیس جمهور روسیه گفت دهها سال است که با الجزایر در زمینه نظامی همکاری و از این کشور در زمینه مبارزه با تروریسم حمایت می کنیم.

رئیس جمهور الجزایر هم گفت: مذاکرات ثمربخش و صریحی با رئیس جمهور روسیه انجام دادم.

تبون افزود در گفتگو با پوتین به روابط دوجانبه و مسائل منطقه ای که برای دو کشور اهمیت دارد، پرداختم. توافق در دیدگاهها در خصوص مسئله صحرای غربی و اوضاع منطقه ساحل و مسئله فلسطین وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد از روسیه به خاطر حمایت از درخواست الجزایر برای پیوستن به گروه بریکس تشکر می کنم.

رئیس جمهور الجزایر به دعوت همتای روسی خود وارد مسکو شد تا در زمینه تقویت همکاری‌‎های دوجانبه با مقامات بلند پایه کرملین گفت‌وگو کند.

خاطر نشان می شود بر اساس بیانیه دفتر ریاست جمهوری الجزایر، در این سفر عبدالمجید تبون در نشست کاری مجمع بین‌المللی اقتصاد که در شهر « سن پترزبورگ » روسیه برگزار می‌شود، شرکت خواهد کرد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا