جامعه

عدم رعایت حداقلی شئونات از سوی سپیده قلیان موجب لغو دادگاه شد/ دادگاه هیچ اصراری برای پوشش چادر نداشته است

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، براساس ابلاغ قضایی مقرر بود صبح روز چهارشنبه 28 تیر، دادگاه شکایت خانم آمنه سادات ذبیح‌پور خبرنگار صدا و سیما از خانم سپیده قلیان در شعبه 1207 مجتمع قضایی شهید کچویی برگزار و در بستر فضای مجازی به صورت برخط پخش شود.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، بستر‌های لازم برای حضور دانشجویان رشته حقوق و دانشگاه علوم قضایی، کارآموزان وکالت، وکلا، اساتید دانشگاه و خبرنگاران به صورت برخط در این دادگاه فراهم شده بود.

با وجود فراهم شدن بستر‌های لازم برای برگزاری دادگاه به صورت علنی و برخط و حضور رئیس دادگاه و نماینده دادستان و نماینده شاکی، سپیده قلیان ضوابط لازم را برای حضور در دادگاه علنی رعایت نکرد و از این رو این دادگاه با تصمیم قاضی برگزار نشد.

اما صبح امروز «شبکه شرق» در مطلبی به نقل از وکیل خانم قلیان مدعی شده است که علی‌رغم پوشش روسری از سوی سپیده قلیان، دادگاه اصرار بر پوشش چادر داشته و به دلیل امتناع متهم از پوشش چادر، جلسه دادگاه لغو شده است.

این در حالی است که سپیده قلیان با پوششی نامتعارف و یک پارچه بسیار کوچک روی سر وارد جلسه دادگاه شد که حتی بعد از تذکر قاضی مبنی بر رعایت پوشش حداقلی، متهم پارچه کوچک را نیز از سر برداشت و حاضر به همکاری با دادگاه نشد.

همچنین این ادعا که دادگاه اصرار بر پوشش چادر داشته و قاضی پوشش چادر برای متهم را الزامی کرده نادرست است و صحت ندارد و در صورت رعایت حداقلی شئونات از سوی متهم دادگاه برگزار می‌شد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا