سیاسی

درخواست تحکیم وحدت از قالیباف درباره یک لایحه

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، دفتر تحکیم وحدت در نامه ای به رئیس مجلس، خواستار دردستور کار قرار گرفتن، لایحه پیشگیری از آسیب‌دیدگی زنان و ارتقای امنیت آنان در برابر سوءرفتار شد.

در بخشی از این نامه خطاب به قالیباف آمده است:

مستحضرید پیشگیری از آسیب‌دیدگی زنان و ارتقای امنیت آنان در برابر سوءرفتار پس از 12 سال تعلل به جایگاه فعلی خود رسیده است؛ لایحه‌ای که تدوین آن به دنبال طرح دغدغه‌ای اصیل از جانب مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در نشست اندیشه‌های راهبردی با موضوع زن و خانواده شکل گرفت.

متاسفانه امروزه در جوامع بین‌المللی، مراجعی مدافع حقوق زنان محسوب می‌شوند که هیچ دغدغه اصیلی در این زمینه ندارند و با ظاهرسازی، جوامع خود و حتی بخشی از زنان جامعه ایرانی را نیز با خود همراه کرده‌اند. این مراجع نه تنها آمارهای وحشتناک خشونت‌ علیه زنان در کشورهای غربی را سانسور می‌کنند، بلکه حتی در مقابل خشونت‌ها و ظلم علنی علیه زنان مقاوم فلسطین نیز واکنش موثری نشان نمی‌دهند.

از طرفی با به‌کارگیری تمام ظرفیت‌های خود، از غفلت مسئولان ما استفاده کرده و به بهانه‌های مختلف از جمله روز جهانی منع خشونت علیه زنان، مطابق رویکرد خودشان جمهوری اسلامی را متهم به خشونت می‌کنند!

جناب‌عالی نیک می‌دانید جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم تمام ادعاهای موجود در جوامع غربی، در نظام اندیشه خود، پیشروترین مدافع حقیقی حقوق زنان محسوب می‌شود و نظریات امامین انقلاب نیز این امر را به وضوح اثبات می‌کند؛ منتهی برخی کم‌کاری‌ها و تعلل در قانون‌گذاری و اجرا، فاصله واقعیت‌ها را با مطلوب زیاد کرده است.

جناب آقای قالیباف، سوالی که پیش می‌آید این است که در حال حاضر و پس از این همه تعلل چرا لایحه نامبرده، علی‌رغم نکاتی که در جزییات دارد، در مجلس شورای اسلامی معطل مانده است؟شما و سایر نمایندگان مردم در مجلس وظیفه دارید اندیشه‌های متعالی انقلاب را در عمل به مردم نشان دهید و علاوه بر تصویب نهایی چنین لوایحی، تمام تلاش خود را جهت آگاهی‌بخشی به عموم مردم در این راستا داشته باشید، همچنین بایستی نسبت به هر گونه تعلل در این زمینه پاسخگو باشید.

در پایان، واضح است که آمار ستم علیه زنان در ایران به نسبت کشورهای دیگر بالا نیست؛ منتهی در جامعه‌ای با اندیشه‌های متعالی مذکور، کوچکترین ستم علیه یک زن هم بزرگ است و برای شما مسئولیت می‌آورد. لذا امید است که در اسرع وقت لایحه را در دستورکار قرار دهید.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا