اقتصادی

قیمت طلا و سکه امروز 10 آذر ۱۴۰۲ / راه خانواده سکه از هم جدا شد

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

قیمت طلا و سکه امروز ۱۰ آذر ۱۴۰۲ / راه خانواده سکه از هم جدا شد

قیمت طلا و سکه امروز نوساناتی دارد به گونه‌ای که طلای 18 عیار و قطعات سکه افزایشی هستند اما سکه تمام روند کاهشی دارد. امروز انس نیز صعودی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، امروز جمعه 10 آذر، تا لحظه تنظیم این خبر طلا و سکه تمام روند یکسانی ندارند. قیمت طلا افزایشی است قیمت سکه امامی و بهار آزادی کاهشی. اما قطعات سکه و مثقال طلا روند صعودی دارد.

این روزها قیمت دلار نیز در کانال 50 هزار تومانی افزایش قیمت را تجربه می‌کند و نرخ انس نیز در کانال دو هزار دلاری صعودی است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

در بازار داخلی، نرخ طلا در لحظه تنظیم این خبر، بر اساس اعلام اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر، با حدود دو هزار تومان افزایش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، دو میلیون و ۴۷۹ هزار و 400 تومان معامله می‌شود.

اما آخرین نرخ نقدی سکه امامی نیز در لحظه تنظیم این خبر کاهشی و 29 میلیون و ۲۳۰ هزار تومان است؛ حدود 30 هزار تومان کمتر از آخرین نرخ روز گذشته.

نرخ نقدی سکه بهار آزادی نیز، با حدود شش هزار تومان کاهش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، حدود 25 میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می‌شود.

قیمت و حباب انواع سکه

همچنین در آخرین روز هفته، نیم سکه با 43 هزار تومان افزایش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، با قیمت 15 میلیون و 400 هزار تومان معامله می‌شود.

همچنین امروز ربع سکه، با 43 هزار تومان افزایش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، با قیمت 10 میلیون و 400 هزار تومان داد و ستد می‌شود.

در این میان، سکه گرمی بدون تغییر نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، با قیمت پنج میلیون و 850 هزار تومان معامله می‌شود. دیروز ظهر در همین ساعات، سکه گرمی پنج میلیون و 795 هزار تومان قیمت داشت. حباب این سکه نیز با حدود 62 هزار تومان افزایش، دو میلیون و 870 هزار تومان است.

هر مثقال طلا نیز با حدود 10 هزار تومان افزایش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، با قیمت 10 میلیون و ۷۴۰ هزار تومان معامله می‌شود.

افزایش قیمت انس

قیمت جهانی طلا، در آخرین روز معاملات در بازارهای جهانی، روند صعودی دارد. البته بازار طلای ایران بیشتر از اینکه تحت تاثیر قیمت‌ها در بازار جهانی طلا باشد، بر اساس شرایط در بازار دلار داخل ایران حرکت می‌کند. با وجود این، به هر حال یکی از متغیرهای موثر بر این بازار همان قیمت‌ها در بازار جهانی است. کارشناسان نسبت این اثرگذاری را 70 درصد برای دلار و 30 درصد برای طلای جهانی می‌دانند.

طلای جهانی در بازه یک ماهه بازدهی مثبت دارد و در 30 روز گذشته حدود 2.78 درصد رشد قیمت را تجربه کرده است.

امروز نیز قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایشی است. اونس اکنون، به حدود 2,045.82 دلار رسیده، این به معنای رشد حدود 0.28 درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

در هفته گذشته بازارهای مالی بازدهی مثبتی داشتند. در این میان قیمت طلا با افزایش قیمت ۵۴ هزار تومانی نسبت به مدت مشابه هفته گذشته به کار خود پایان داد و بازدهی مثبت ۲.۲۳ درصدی داشت. سکه امامی نیز بازدهی ۱.۸۹درصدی و افزایش قیمت ۵۴۱ هزار تومانی آخرین روز کاری هفته را به پایان رساند. به این ترتیب، طلا و سکه بیشترین رشد هفته جاری را به دست آوردند و بورس و دلار در رتبه‌های بعد قرار گرفتند.

در عین حال، ابراهیم محمدولی فعال اقتصادی و کارشناس بازار طلا و جواهر با تاکید بر نوسانات محدود بازار طلا و سکه به تجارت‌نیوز گفت: «بازار طلا در آرامش است و قیمت‌ها به ثبات نسبی رسیده است. این ثبات می‌تواند باعث شود فعالان صنعت طلا و مردم به راحتی برای خرید و فروش اقدام کنند.»

وی با تاکید بر حساسیت قیمت انس جهانی طلا افزود: «رخدادهای جهانی بر روند قیمت انس تاثیر زیادی دارد و در بازارهای داخلی نیز بر روند قمیت طلا و سکه موثر است. »

این فعال اقتصادی با بیان اینکه احتیاط مردم در بحث کاهش تقاضا اثرگذار است ادامه داد: «در سال گذشته نوسانات طلا بسیار شدید و لحظه‌ای بود و گاهی این تحرکات قیمتی به ۲۰ تا ۳۰ درصد هم می‌رسیده است؛ اما الان شرایط باثبات است و چنین نگرانی‌هایی وجود ندارد.»

این مقام صنفی سابق با تاکید بر ثبات فعلی در بازار طلا گفت: «انتظار می‌رود با نزدیک شدن به پایان سال تقاضا در بازار طلا کمی تشدید شود. اما نباید انتظار نوسان شدید در قیمت‌ها را داشته باشیم.»

برای اطلاعات بیشتر، مطالعه دو گزارش پیش بینی طلا و سکه و بازدهی بازارها در هفته اول آذر ۱۴۰۲ پیشنهاد می‌شود.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه اخبار طلا و ارز بخوانید.

قیمت طلا قیمت سکه پیش بینی قیمت سکه پیش بینی بازارها پیش بینی قیمت طلا

به اشتراک گذاری

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا