رپورتاژ

نحوه تمیز کردن سقف خودرو

سقف وسیله نقلیه شما که به عنوان سربرگ نیز شناخته می شود، اغلب هنگام تمیز کردن فضای داخلی نادیده گرفته می شود، اما همچنان ممکن است کثیف شود. خوشبختانه، می توانید به راحتی لکه ها و کثیفی ها را با برس های جزئیات و تمیز کننده اثاثه یا لوازم داخلی پاک کنید. برای لکه های انعطاف پذیرتر، از بخارشوی یا جاروبرقی مرطوب استفاده کنید تا وسیله نقلیه خود را تمیز کند. مهم نیست که چگونه آن را تمیز می کنید، می توانید سقف وسیله نقلیه خود را مانند نو خوب جلوه دهید!

1 پاک کننده اثاثه یا لوازم داخلی را روی یک برس با موهای نرم اسپری کنید. برای اطمینان از ایمن بودن آن برای مصارف داخلی، از تمیزکننده اثاثه یا لوازم داخلی یک مغازه خودروسازی استفاده کنید. انتهای یک برس جزئیات کوچک را با محلول تمیز کننده خیس کنید. به این ترتیب، کنترل بهتری بر محل استفاده از پاک کننده در داخل وسیله نقلیه خود خواهید داشت. درهای وسیله نقلیه خود را باز نگه دارید و در حین پاشیدن پاک کننده در مکانی با تهویه مناسب کار کنید. هنگام کار با پاک کننده خود از دستکش نیتریل یا لاتکس استفاده کنید تا از هرگونه تحریک پوستی جلوگیری کنید.

پاک کننده را در محل به کف بزنید. برس را در دایره های کوچک حرکت دهید تا پاک کننده شروع به تشکیل حباب کند. فشار کمی به برس وارد کنید تا کف عمیق‌تر در لکه‌ها کار کند و به لکه نفوذ کند.

مراقب میزان فشاری که به برس اضافه می کنید باشید. اگر بیش از حد استفاده کنید، ممکن است به چسب زیر پارچه آسیب برسانید. این روش باید به راحتی لکه ها را از کثیفی یا سایش منظم از هر ماده ای پاک کند.

محل را با یک حوله میکروفیبر خشک پاک کنید یا پاک کنید. حوله را محکم روی ناحیه ای که تمیز کرده اید نگه دارید تا پاک کننده جذب شود. حوله را به صورت دایره های کوچک در اطراف لکه بمالید تا به برداشتن آن از روی سطح کمک کنید. بررسی کنید که آیا لکه روشن شده است یا خیر، و اگر هنوز قابل توجه است، روش تمیز کردن را تکرار کنید.

حوله های میکروفایبر را می توان در هر فروشگاه مراقبت از خانه یا مراقبت از خودرو خریداری کرد.

نازل را در حالی که 2 اینچ (5.1 سانتی متر) از لکه گرفته اید اسپری کنید. از ضمیمه نازل باریک یا برس روی بخارپز خود استفاده کنید. آن را از لکه دور نگه دارید و ماشه را فشار دهید تا بخار به بیرون شلیک شود. کل لکه را اسپری کنید تا گرما و آب آن را از روی هدلینر شما جدا کند.

لکه را بیش از حد با آب اشباع نکنید وگرنه ممکن است به چسب زیر پارچه آسیب برسانید.

لکه را با پارچه میکروفیبر خود خشک کنید. در حالی که لکه هنوز از بخار خیس است، آن را با پارچه میکروفیبر خود خشک کنید. اگر متوجه شدید که هنوز لکه باقی مانده است، آن را با یک بخار دیگر اسپری کنید و پارچه خود را به صورت دایره های کوچک بکشید.

این روش برای از بین بردن لکه های غذا یا سایر نقاط انعطاف پذیر بهترین کار را دارد.

پاک کننده اثاثه یا لوازم داخلی را روی یک برس سفت بخوانید. یک تمیزکننده اثاثه یا لوازم داخلی یا تمیزکننده همه منظوره روی سربرگ شما کار خواهد کرد. در حین تمیز کردن وسیله نقلیه خود در مکانی با تهویه مناسب کار کنید. موهای یک برس جزئیات بزرگ را با محلول تمیز کننده خیس کنید.

از اسپری کردن پاک کننده به طور مستقیم روی سقف خودرو خودداری کنید زیرا می تواند باعث شل شدن چسب زیر پارچه شود.

اگر پوست شما به راحتی توسط پاک کننده های شیمیایی تحریک می شود، از یک جفت دستکش لاتکس نازک استفاده کنید.

سقف را با برس خود بمالید تا پاک کننده کف کند. حرکت های طولانی به جلو و عقب کار کنید تا پاک کننده شروع به حباب زدن کند. هنگامی که سقف وسیله نقلیه خود را می شویید، فشار ملایمی به برس وارد کنید. همانطور که در حال کار هستید، اگر متوجه شدید که دیگر کف نمی کند، پاک کننده بیشتری روی برس خود اسپری کنید.

برای لکه‌ها یا لکه‌های قابل‌توجه، پاک‌کننده بیشتری در ناحیه ایجاد کنید که با برس خود دایره‌های کوچکی ایجاد کنید.

از جاروبرقی مرطوب یا پاک کننده نقطه ای برای حذف محلول تمیز کننده استفاده کنید. ضمیمه برس را روی نازل دستگاه خود قرار دهید. نازل را روی سقف خودروی خود نگه دارید و آن را روشن کنید. از جلوی وسیله نقلیه خود شروع کنید و به سمت عقب حرکت کنید. در 24 اینچ (61 سانتی متر) روی سقف خود کار کنید تا محلول تمیز کننده خود را بمکد.

این فرآیند بهترین کار را برای حذف نیکوتین و باقی مانده دود از داخل وسیله نقلیه شما دارد.

اجازه دهید هدلینر کاملا خشک شود. جاروبرقی یا جاروبرقی باید بیشتر رطوبت سقف شما را جذب کند، اما اجازه دهید به مدت 24 ساعت در هوا خشک شود. دست خود را روی پارچه بکشید تا از خشک شدن پارچه مطمئن شوید و خطوطی که در اثر جاروبرقی باقی مانده در پارچه از بین برود.

اگر وسیله نقلیه شما در یک فضای امن و با دمای کنترل شده است، پنجره های خود را باز بگذارید تا هوای خودرو شما خارج شود.

اگر لکه ها هنوز قابل مشاهده هستند، این روند را تکرار کنید. هنگامی که وسیله نقلیه شما خشک شد، به دنبال هرگونه لکه یا تغییر رنگ باقی مانده روی سرپوش باشید. با انجام یک درمان لکه بینی شروع کنید، اما اگر این کار موثر نبود، روش تمیز کردن سنگین تری را امتحان کنید.

برخی از لکه ها به طور کامل از بین نمی روند. تا جایی که می توانید لکه را روشن کنید

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا