ورزشی

محمدی: انتخابی‌ام با رضا یزدانی لغو شد، آقای پیشکسوت خرابم کرد/ به هند می‌روم

محمدی: انتخابی‌ام با رضا یزدانی لغو شد، آقای پیشکسوت خرابم کرد/ به هند می‌روم محمدی: انتخابی‌ام با رضا یزدانی لغو شد، آقای پیشکسوت خرابم کرد/ به هند می‌روم

عضو تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ می‌گوید هیچ وقت عضو جناح و گروهی نبوده و حالا هم قصد دارد فعالیتش را در کشور هند ادامه دهد.

– اخبار ورزشی –

امیر محمدی که به تازگی در مسابقات پهلوانی کشور، قهرمان وزن 100- کیلوگرم شده، درباره اینکه بعد از حضور در این رقابت‌ها چه برنامه‌ای دارد، به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: پیش از این رقابت‌ها در لیگ دسته اول، لیگ برتر و مسابقات قهرمانی کشور کشتی گرفتم که آنجا سوم شدم. با 33 سال سن هنوز هم پرکارترین کشتی‌گیرم، از یک شهر و منطقه محروم که 16 سال در کورس رقابت بودم.

وی ادامه داد: همیشه به انتخابی‌ها احترام گذاشته‌ام اما در حقم ظلم شده است. در سه وزن کشتی گرفتم و هیچ وقت دیده نشدم چون در باند و دسته هیچ مربی و گروهی نبودم. هرجا احساس کردم باید حرف بزنم، انتقادم را فارغ از اینکه به ضررم تمام خواهد شد یا نه، در کمال احترام مطرح کردم. پیرترین کشتی‌گیری بودم که در مسابقات قهرمانی کشور امسال، روی سکو رفتم.

نفر دوم کشتی پهلوانی جهان تأکید کرد: با همه مربیان ایران کار کرده‌ام، امسال هم به عنوان پرسابقه‌ترین کشتی‌گیر در لیگ برتر و دسته اول حضور داشتم. از سال 1387 که در لیگ دسته اول تا 1402 در لیگ برتر کشتی گرفتم. حالا هم قصد دارم به هند بروم، آنجا یک کشتی‌گیر رده سنی نوجوانان – جوانان دارند که در مسابقات آسیایی و جهانی مقام آورده است. از طریق کشتی‌گیرانی که در این سال‌ها در هند حضور داشتند، من را به مربی‌اش معرفی کردند و مربی‌ خواسته برای تمرین کردن با این کشتی‌گیر آنجا بروم. او کشتی‌گیر 97 کیلوگرم است.

محمدی با اشاره به اینکه در 33 سالگی همچنان قصد کشتی گرفتن دارد، گفت: اگر هنوز کشتی می‌گیرم یکی از دلایلش این است که شغل ندارم و در شهر خودم سر کار نرفتم. مربی هندی شرایط خوبی را پیشنهاد کرده و آنجا خواهم رفت. اینجا نه به اردوی تیم ملی دعوت شدم و نه ذوقش را دارم. استانم و فدراسیون حمایت نمی‌کنند. چون عضو هیچ دسته‌بندی و جناحی در کشتی نبودم.

این کشتی‌گیر بجنوردی که سال 2017 به عضویت تیم ملی درآمد، درباره کشتی‌هایش در مسابقات قهرمانی کشور امسال تصریح کرد: ابوالفضل بابالو قهرمان جوانان جهان را بردم، با امیرعلی آذرپیرا هم کشتی خوبی گرفتم، اما داوران اصلاً پوئن اخطار نمی‌دادند. بعد از کشتی به خودش و مربیانش هم گفتم، گواه من فیلم همین مبارزه است. او 12-13 سال از من کوچکتر است، دو تا فن خطا زد و گلویم را هم گرفت، مظلوم‌نمایی نمی‌کنم چون اصلاً برد و باخت برایم مهم نیست ولی بعضی چیزها ناراحتم می‌کند. اَبروی او هم بعد از این کشتی پاره شد، اما از نظر من این مبارزه ناجوانمردانه بود.

محمدی در ادامه به تسنیم گفت: دنبال فرصتم که با غول‌های مازندرانی و تهرانی کشتی بگیرم، من از یک شهر کوچک هستم، بدون حریف تمرینی. دوست دارم خیلی از کسانی که قهرمان جهان و المپیک هستند، بدانند که اگر جای‌شان با منِ شهرستانی عوض می‌شد شاید این عناوین را نداشتند و ببینند یک کشتی‌گیر با چه معضلاتی از یک شهر کوچک بدون امکانات و با مشکلات معیشتی تمرین می‌کند.

وی یادآور شد: در اردوی المپیک 2016 ریو بودم همراه با رضا یزدانی که آشیلش خراب بود، او کشتی‌گیر بزرگی است، در این حرفی نیست. حق او هم بود به المپیک برود، اما کشتی ما در فینال جام تختی نزدیک تمام شد و باید برنده من و رضا یزدانی به المپیک برود. گفتند او به خاطر آسیب‌دیدگی‌اش شرایط کشتی ندارد و بدون انتخابی به المپیک می‌رود. من هم حرفی نزدم و به عنوان حریف تمرینی به او کمک کرده و بعد به خانه برگشتم، اما یکی از این پیشکسوتان کشتی در مصاحبه‌ای گفت امیر محمدی 5 درصد رضا یزدانی هم نیست، بدون اینکه در نظر بگیرد در همین اردوی تیم ملی همسترینگم پاره شد، وقتی هم گفتند انتخابی نداریم، بدون اعتراض به خانه برگشتم، اما دیگر چرا مرا خراب می‌کنی؟

عضو تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات جهانی 2017 گفت: درست است جوان شهرستانی‌ مثل من کسی را ندارد وقتی می‌گویند انتخابی نداریم از حق من دفاع کند، اما دیگر شایسته نیست چنین بچه‌ای را بکوبی، آن هم کسی که با این همه مشکل از یک استان و منطقه محروم آمده و مدعی تیم ملی شده است. مسابقات جهانی پاریس رفتیم، از 8 نفر، غیر از حسن یزدانی همه اوت شدند، همه مشکلات را ریختند سر کشتی‌گیر و کسی هم نتوانست حرفی بزند، در حالی که وقتی از 8 کشتی‌گیر اعزامی فقط یک نفر مدال می‌گیرد و بقیه حذف می‌شوند نوک پیکان انتقادات باید سمت کادرفنی و سرمربی تیم باشد، نه کشتی‌گیر. ما این روزها را در کشتی دیده‌ایم.

محمدی با اشاره به اینکه امسال در لیگ برتر رایگان کشتی گرفته، خاطرنشان کرد: من در لیگ برتر مجانی کشتی گرفتم، شما کمتر کشتی‌گیری را پیدا می‌کنید که رایگان در لیگ برتر حضور پیدا کند آن هم با سابقه و نتایجی که من کسب می‌کنم. گواه این موضوع تیم ستارگان ساری و مرتضی قربانی که می‌توانید از آنها بپرسید، من حتی هزینه رفت و آمدم را هم خودم پرداخت کردم، چه برسد به اینکه بخواهم قرارداد ببندم. این هم به خاطر رفاقتی بود که با مرتضی قربانی و تیم خوب ستارگان و مردم خوب ساری داشتم که رایگان برای‌شان کشتی گرفتم.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا