جامعه

بزرگ‌ترین ترانسفورماتور کوره قوس الکتریکی کشور رونمایی شد

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز و با حضور روح‌الله دهقانی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور از بزرگ‌ترین ترانسفورماتور کوره قوس الکتریک رونمایی شد. این محصول دانش بنیان با ظرفیت 178 مگاوات آمپر توسط متخصصان شرکت دانش‌بنیان ایران ترانسفو تولید و تجاری سازی شده است.

کوره قوس الکتریکی کاربردی گسترده و حیاتی در صنایع ذوب آهن و فولاد دارند و یکی از پراهمیت‌ترین تجهیزات سازندگان فولاد و صنایع وابسته به شمار می‌رود.

در نشستی با حضور معاون علمی رییس جمهور، مدیرعامل و متخصصان شرکت ایران ترانسفو، آخرین دستاوردها و برنامه‌های آینده این شرکت معرفی شد.

رونمایی از 8 محصول دانش‌بنیان زیست‌بوم فناوری نوآوری زنجان

در این نشست همچنین درخواست راه‌اندازی کارخانه نوآوری برق و انرژی، تولید بار اول کلید تنظیم ولتاژ قطع زیر بار، تأسیس صندوق پژوهش و فناوری با هدف تجاری‌سازی طرح های پژوهشی و فناور صورت پذیرفته در حوزه برق و انرژی و ارائه خدمات مالی و حمایتی، اخذ دریافت کارگزاری ارزیابی محصولات دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف و استفاده از اعتبار مالیاتی برای پروژه‌های تحقیق و توسعه مختلف از سوی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان ایران ترانسفو مطرح شد و معاون علمی رییس‌جمهور، دستورات لازم را برای پیگیری و تحقق این طرح ها صادر کرد.

محصول ترانسفورماتور کوره قوس الکتریکی که امروز رونمایی شد دارای ظرفیت 178 مگاولت آمپر است که به عنوان بزرگترین ترانسفورماتور حال حاضر کشور در این ابعاد، توسط متخصصان شرکت دانش بنیان ایران ترانسفو در داخل کشور طراحی و بومی‌سازی شده است. در طراحی و ساخت این کوره قوس الکتریکی، از روزآمدترین فناوری‌های‌های روزآمد دنیا بهره برده شده که همزمان توسط شرکت‌های صاحب نام این حوزه در ابعاد جهانی نیز استفاده می‌شود.

شرکت ایران ترانسفو از چهار دهه قبل، طراحی و تولید تجهیزات ترانسفورماتور را در کشور آغاز کرده و مجموعه ظرفیت تولید این کشور سالیانه 5000 مگاوات آمپر است.محصولات این شرکت به بیش از 37 کشور جهان صادر می‌شود و به عنوان بزرگترین سازنده ترانسفورماتورهای کشور و منطقه تاکنون بیش از 100 میلیون دلار صادرات انواع ترانسفورماتورها را رقم زده تا خود را در شمار دانش بنیان‌های برتر صادراتی قرار دهد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا