سیاسی

میرسلیم: باشورای ائتلاف لیست واحد نمی دهیم/ لیست موتلفه طی روزهای آینده منتشر می شود

– اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، سید مصطفی میرسلیم، عضو شورای مرکزی موتلفه در حاشیه جلسه خانه گفتگوی دانشگاه تهران در جمع خبرنگاران درباره امکان ارائه لیست مشترک حزب موتلفه با شورای ائتلاف در انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: با شورای ائتلاف لیست مشترک نخواهیم داشت اما با احزاب دیگر همکاری مشترک خواهیم داشت. به زودی لیست خود را اعلام می کنیم احتمالا همین امشب یا ظرف یکی دو روز آینده لیست نهایی شود.

وی درباره تعدد لیست های اصولگرایان در این دوره از انتخابات افزود: 5 ماه پیش فکر می کردم به لیست مشترک برسیم اما نشد. بالاخره انسان هست و نفسانیات هم کار خودش را می کند و نشد. خیلی باید زحمت کشید تا به فهرست مشترک رسید.

میرسلیم افزود: شخصیت هایی که دارای ارج و قرب و تا حدودی تقدس در بین مردم بودند دیگر در بین ما نیستند. در بین اصولگرایان و اصلاح طلبان الان اتفاق نظر وجود ندارد. سنت کار حزبی هنوز قوی نشده احتمالا اصولگرایان 3 یا 4 فهرست و اصلاح طلبان یک یا دو فهرست منتشر کنند.

میرسلیم تصریح کرد: با تشتت فهرست ها از این نظر موافقم که به مشارکت کمک می کند اما از سویی دیگر با تشتت آرا شاید انتخاب بهترین ها حاصل نشود.

میرسلیم با اشاره به اهمیت حضور مردم در انتخابات و تعیین حق سرنوشت خود گفت: قانونگذاری، نظارت، اصلاح قوانین از مهمترین وظیفه مجلس است که مردم با انتخاب خود بیشترین نقش را در شکل گیری آن دارند.

در ادامه این نشست سید محمدحسینی، معاون پارلمانی رییس جمهور درباره اظهارات برخی درباره دخالت دولت در انتخابات گفت: دولت قویا دخالت در انتخابات را تکذیب می کند و این دولت از هیچ گروهی حمایت نمی کند با اینکه در دوره سازندگی حزب کارگزاران در دوران اصلاحات حزب مشارکت و در دولت قبل حزب اعتدالیون ازسوی دولت حمایت شد.

وی گفت: اقای رییسی به اعضای دولت اعلام کردند اعضای دولت از فرد و یا فهرستی حمایت نکنند. مردم خودشان‌ باید انتخاب کنند امکانات دولت و کشور در اختیار همه است. امیدواریم مردم افراد متخصص و متعهد را انتخاب کنند و افراد متخصص و توانمند با حضور در مجلس به تقویت این نهاد قانون گذاری و رفع مشکلات بپردازند.

وی درباره پیش بینی خود از مشارکت مردم در انتخابات تصریح کرد: امیدواریم مشارکت این دوره از انتخابات مجلس از مشارکت در انتخابات قبل مجلس که 42 درصد بود و‌ انتخابات ریاست جمهوری که حدود 49 درصد بود بیشتر شود.

در بخش دیگری از این نشست حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم نیز با اشاره به اینکه معتقدم که ما همیشه باید گفت و گو داشته باشیم و فضای نقد در جامعه برقرار باشد، اظهار داشت: اگر رسانه ملی این اقدام را با فراگیری شخصیت های سیاسی و کشوری بیشتری داشته باشد، داشته باشد، به افزایش سرمایه اجتماعی کمک می کند.

وی درباره رقابتی بودن انتخابات، تصریح کرد: اصولا ثبت نام آزاد بود و هرکسی می توانست ثبت نام کند. چه بسا برخی باور نداشتند که فضای آزاد برای مشارکت وجود خواهد داشت.

مصباحی مقدم خاطر نشان کرد: شورای نگهبان 15 هزار نفر یعنی 73 درصد را تائید کرده است و حتی با دست بازتری نسبت‌ به‌ هیئت های اجرایی اقدام کرده بود که این اقدام حاصل توصیه رهبر انقلاب بود.

وی گفت: تصور من این است که حتما از همه جریان های سیاسی ثبت نام کردند ولی ممکن است مشاهیر آنها نیامده باشند ولی جوان ترها آمدند. کم و بیش می توان گفت انتخابات رقابتی است.

مصباحی مقدم ادامه داد: این احتمال وجود دارد که در جریان اصولگرا دو لیست باشیم. از آنچه خبر داریم، جریان اصلاح طلب هم مخصوصا با نامه 110 شخصیت سیاسی آنها، در تهران قوی ورود می کنند و با ورود آنها سطح مشارکت افزایش می یابد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا