جهان

اوکراینی‌ها: غرب به ما خیانت کرد

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه سوئیسی "تاگس آنسایگر"، نتایج یک بررسی نشان می دهد که با طولانی شدن جنگ اوکراین تغییر در خلق و خوی را می توان در میان جمعیت اوکراین مشاهده کرد. بر این اساس تنها 44 درصد جمعیت این کشور فکر می کنند که همه چیز در جهت مطلوبی در حال پیشرفت است. این کمترین مقداری است که موسسه بین المللی جامعه شناسی کیف (KIIS) از زمانی که روسیه حمله بزرگ را تقریباً دقیقاً دو سال پیش انجام داد، اندازه گیری کرده است. در ماه می 2022، 68 درصد همچنان خوش بین بودند و در پایان سال 2023، 54 درصد در این باره ابراز خوش بینی می کردند.

اکنون، برای اولین بار، تعداد بیشتری از اوکراینی ها به تحولات منفی (46 درصد) نسبت به مثبت (44 درصد) نمره می دهند. 10 درصد هم اعلام کرده اند که نمی توانند تصمیم بگیرند. این نظرسنجی بیش از 1200 نفر را که در قلمرو تحت کنترل اوکراین زندگی می کردند مورد بررسی قرار داد. این مطالعه یک نماینده در نظر گرفته شده است و داده ها از 5 تا 10 فوریه جمع آوری شده است.

آنتون هروشتسکی، مدیر KIIS، می نویسد که این دوران یک "مرحله داغ" بود، زیرا ولادیمیر زلنسکی یک فرمانده کل جدید را در این دوره منصوب کرد . به گفته وی بنابراین ، فقط کمی بعد می توان گفت که چه نوع نگرشی قطعاً در بین جمعیت اوکراین غالب خواهد بود.

به گفته وی این واقعیت که اعتماد به نفس در حال کاهش است، با توجه به جنگ فرسایشی جاری تعجب آور نیست.

می توان حدس زد که اخراج والری سالوشنی، فرمانده کل سابق در نتایج این نظر سنجی تأثیر داشته است. این رئیس سابق ارتش همچنان از بیشترین اعتماد در میان مردم اوکراین برخوردار است و 94 درصد از او حمایت می کنند. میزان محبوبیت وی از دسامبر ثابت مانده است، در حالی که زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین بیشترین حمایت را از دست داده و از 77 به 64 درصد رسیده است. بر این اساس از هر پنج اوکراینی فقط دو نفر به الکساندر سیرسکی، فرمانده کل جدید اعتماد دارند، اگرچه تقریباً همین تعداد از اوکراینی ها او را نمی شناسند.

هروشتسکی مدیر KIIS در ماه دسامبر گفت که در نهایت، یک عامل تعیین کننده در نحوه موضع گیری اوکراینی ها حمایت غرب است. این واقعیت که این حمایت ها این ماه ها متوقف شده است، تأثیر روانی منفی داشته است. برای اوکراینی‌ها تاسف‌آور و دردناک است که این جمله رقت‌انگیز «ما در کنار اوکراین ایستاده‌ایم» شنیده می شود و در عین حال کمک کافی دریافت نمی‌کنند. بیشتر و بیشتر همواره اوکراینی ها این را ریاکاری و خیانت به اصطلاح دوستان ( غربی) می دانند.

به گفته هروشتسکی وضعیت دشوار جنگ نیز احتمالاً بسیاری از اوکراینی ها را ناآرام خواهد کرد. روسیه آهسته اما پیوسته در جبهه پیشروی می کند. تا زمانی که اوکراین ذخایر عظیم تسلیحات و مهمات دریافت نکند، تغییر تحولات بعید به نظر می رسد. علاوه بر این، رسوایی های فساد متعددی وجود دارد، به عنوان مثال در خرید مهمات یا در فرآیند استخدام، که احتمالاً به اعتماد به دولت اوکراین آسیب می رساند. اصلاحات قانونی آتی برای بسیج سربازان بیشتر نیز باعث نارضایتی در اوکراین شده است.

بنابراین ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در تلاش است تا اعتماد را گسترش دهد. وی در سخنانی گفت: ما باید برنده شویم. امنیت فقط از طریق قدرت بدست می آید. او در یک سخنرانی ویدیویی چهارشنبه گذشته گفت: این واقعیت که بسیاری از اوکراینی ها بدبین هستند به این معنی نیست که اراده آنها برای استقامت شکسته شده است. به گفته وی در ماه دسامبر، اکثریت مطلق (87 درصد) گفتند که اگر غرب کمک کافی در زمینه تسلیحات، مالی و تحریم ها ارائه کند، می توانند روسیه را به شکست بکشانند.

پوتین: روسیه همیشه طرفدار مذاکره با اوکراین بوده استتحولات اوکراین| کشورهای غربی تمایلی به صلح و پایان درگیری ندارندبایدن برای ملاقات با رئیس کنگره درباره تصویب کمک به اوکراین ابراز تمایل کرد

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا