ورزشی

الهی: دوست داشتم برای جبران غیبتم در جام تختی، یک برد خوب بیاورم/ ذهنم در کشتی بچه است!

الهی: دوست داشتم برای جبران غیبتم در جام تختی، یک برد خوب بیاورم/ ذهنم در کشتی بچه است! الهی: دوست داشتم برای جبران غیبتم در جام تختی، یک برد خوب بیاورم/ ذهنم در کشتی بچه است!

قهرمان کشتی جوانان جهان در سال ۲۰۲۱ گفت: در جام تختی نتوانستم کشتی بگیرم و شرمنده‌ تماشاگران شدم و دوست برای برای جبران این ماجرا یک برد خوب کسب کنم.

– اخبار ورزشی –

عرفان الهی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره پیروزی ارزشمندش در جام باشگاه‌های جهان مقابل ماگومدرسول گاژی‌ماگمادوف اظهار داشت: قبلاً دو سال با او کشتی گرفته و به او باخته بودم. در لیگ دو سال قبل در دو مبارزه رفت و برگشت مغلوبش شده بودم و خیلی به جبران دو شکست قبلی فکر می‌کردم.

وی افزود: ماگومدرسول گاژی ماگمادوف کشتی‌گیر فنی و زیرکی است. از سال 2015 که با حسن یزدانی فینال جهانی را گرفت و به مدال طلا رسید تا همین چند ماه قبل که یونس امامی را در لیگ شکست داد، سطح کیفی بالایی داشت و واقعاً کشتی بلد است.

الهی درباره اینکه در این کشتی دچار آسیب‌دیدگی از ناحیه دست شد، گفت: آرنجم آسیب دید، بعد دردش به گردنم زد. دکتر گفت که التهاب است.

این کشتی‌گیر تنکابنی که در مبارزه با حریف سرشناس روس حمایت تماشاگران شهرش را همراه داشت، تصریح کرد: تشویق و حمایت‌شان عالی بود، کشتی گرفتن در این جو را دوست داشتم، در جام تختی که در تنکابن برگزار شد نتوانستم کشتی بگیرم و شرمنده‌شان شدم چون مچ پایم در رفته بود. خوب شد که در جام باشگاه‌های جهان یک حریف خوب را بردم.

عرفان الهی درخصوص اینکه چرا اینقدر افت‌وخیزش در کشتی زیاد است، به تسنیم گفت: یک مقدار خودم را بیش از اندازه در فشار قرار می‌دهم، همه جای کشتی را بلدم اما ذهنم بچه است، باوجودی که خیلی از حریفان سرتر هستم، اما فن نمی‌زنم. با کشتی‌گیر خیلی خوب می‌دانم چطور کشتی بگیرم و خیلی خوب ظاهر می‌شوم اما به حریف ضعیف‌تر می‌بازم و این خیلی بد است. مرزی بین قهرمان شدن و نشدنم وجود داشته که باید این مرز را بشکنم. همه اینها از نظر خودم یک موضوع ذهنی است. واقعاً به چنین بردی نیاز داشتم.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا