سیاسی

دوره ششم مجلس خبرگان رهبری خرداد 1403 آغاز می‌شود

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سید احمد خاتمی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در نشست خبری آخرین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: در اجلاسیه تقدیر و تجلیل از مردم برای راهپیمایی 22 بهمن ماه و انتخابات صورت گرفت که باشکوه در عرصه حضور داشتند.

بیانیه مجلس خبرگان رهبری: دولت تأمین نیازهای معیشتی و اقتصادی مردم را پیگیری کندوی در پاسخ به پرسشی درخصوص زمان آغاز به‌کار دوره ششم مجلس خبرگان رهبری، گفت: ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری با هماهنگی شورای محترم نگهبان در خردادماه سال 1403 با پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی افتتاح خواهد شد.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری در پاسخ به پرسشی درباره برخی اظهارنظرها و گمانه‌زنی‌ها درخصوص انتخابات هیئت رئیسه دوره ششم مجلس خبرگان رهبری، خاطر نشان کرد: آنچه در رسانه‌ها گفته می‌شود صرفاً گمانه‌زنی است؛ بعضی موارد هم احساس می‌شود آنچه میل باطنی‌شان است را به‌عنوان گمانه‌زنی مطرح می‌کنند ولی هیچ‌یک از این‌ها مستند نیست. آنچه قطعی‌ است همین است که اعضای مجلس خبرگان رهبری ششم درباره هیئت رئیسه تصمیم می‌گیرند.

خاتمی افزود: رئیس‌جمهور با تمام مشغله کاری خود، در جلسات حضور داشت اما ظهر امروز چهارشنبه برای بررسی مسائل سیل، به سیستان و بلوچستان سفر کرد؛ اینکه رئیس‌جمهور دو روز تمام وقت بگذارد و در جلسات شرکت کند، بسیار اهمیت دارد.

وی با اشاره به موضوع معیشت مردم، اظهار داشت: نکته دیگر دغدغه معیشت مردم و گرانی‌ها بود که اعضای خبرگان در این‌خصوص به‌ویژه گرانی‌های هفته‌های آخر منتهی به انتخابات نگرانی‌ها و مباحث مدنظر خود را مطرح کردند که این خلاف حکمت و تدبیر بود و رئیس‌جمهور نیز این موضوع را پذیرفته و گفت برخورد مناسب را با این ماجرا داشتیم.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: دغدغه معیشت مردم را هم مطرح کردیم که رئیس‌جمهور در این زمینه گفت 11 قلم کالاهای اساسی مردم است که تلاش می‌کنیم قیمت این اقلام با کالابرگ ثابت بماند و بخشی از مشکل مردم در این عرصه حل شود.

خاتمی افزود: نکته دیگری که اکثر خبرگان بر آن تاکید کردند، بی‌حجابی‌های عامدانه است که به قصد دهن‌کجی به اسلام و ارزش‌های نظام اسلامی انجام می‌شود و از رنج‌های اعضای خبرگان رهبری است. آنان درخواست کردند تدبیر و برنامه‌ریزی شود؛ نمی‌خواهیم مسئله امنیتی شود ولی هرچه هست، این مشکل باید حل شود. نظام یک نظام اسلامی است و قوانین اسلامی باید رعایت شود.

وی با اشاره به مهمانان اجلاسیه سیزدهم مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم اظهار داشت: دو مهمان در این اجلاس داشتیم، یکی از آنان وزیر اقتصاد بود که به تحلیل مسائل اقتصادی پرداختند و 10 نفر از اعضاء هم اظهارنظر کردند. آنچه روح این صحبت بود امید به آینده و به حل مشکلات بود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس عنوان کرد: امروز سردار قاانی فرمانده سپاه قدس آمدند و مسئله غزه را مطرح کرد. جنگ غزه دو چهره دارد؛ یک چهره اوج شقاوت، اوج جنایت و اوج بی‌رحمی رژیم آدمکش و جلاد صهیونیستی است که دل هر آزاده‌ای را می‌آزارد و اما قصه دومش، مقاومت جانانه است که وارد اولین روز از ششمین ماه مقاومت قهرمانان غزه شدیم. برای ما روشن است که براساس وعده‌های قرآن رژیم صهیونسیتی دیر یا زود نابود خواهند شد. این مقاومان قهرمان غزه‌اند که می‌مانند و قدرت مدیریت را به دست خواهند گرفت. سردار قاآنی بسیار مفید در رابطه با غزه مطرح کرد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا