اقتصادی

17درصد سهام کشتیرانی بدهی دولت به تامین اجتماعی را تسویه کرد

به گزارش تجارت‌نیوز، معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی و سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: رویکرد دولت مردمی سیزدهم در زمینه پرداخت مطالبات سازمان تأمین‌اجتماعی بسیار مثبت‌تر از گذشته و حجم و کیفیت واگذاری‌ها در این دولت بی‌نظیر است.

سیدمرتضی حسینی افزود: در دو سال گذشته نزدیک به ۱۷۰ هزار میلیارد تومان از بدهی دولت تسویه شده و امسال هم طبق مفاد بودجه سال جاری، بناست تا پایان سال حداقل ۷۰ هزار میلیارد تومان و سال آینده نیز در صورت تصویب نهایی در بودجه کشور، ۱۷۰ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های بیمه‌ای دولت به سازمان تأمین‌اجتماعی‌ تسویه شود.

وی ادامه داد: دولت سیزدهم به این ترتیب در پرداخت بدهی‌های بیمه‌ای خود عملکرد بسیار چشمگیری داشته و در نظر دارد از رشد تصاعدی این بدهی‌ها جلوگیری کند و مهمتر اینکه شرکت‌های واگذار شده به سازمان بابت این بدهی‌ها نیز عمدتا از مرغوب‌ترین شرکت‌های کشور بوده‌اند.

معاون برنامه‌ریزی، مالی و پشتیبانی تأمین‌اجتماعی گفت: با واگذاری ۱۷ درصد سهام شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که باقی‌مانده سهام دولت در این شرکت بود، از سویی خود دولت رویکرد خروج از بنگاه‌داری را ادامه داده و از سوی دیگر یک شرکت ارزنده بورسی را با ارزش تقریبی ۲۵ هزار میلیارد تومان در ازای بدهی‌های بیمه‌ای به سازمان تأمین‌اجتماعی به این سازمان واگذار کرده است.

حسینی ضمن قدردانی از عملکرد دولت مردمی سیزدهم در زمینه بازپرداخت مطالبات سازمان تأمین‌اجتماعی، تصریح کرد: بیمه‌شدگان و بازنشستگان این سازمان که تأمین امروز و فردای آنان از مسیر این سازمان است، دو انتظار جدی و مهم از دولت دارند. اول این‌که دولت بدهی خود را به طور کامل با تأمین‌اجتماعی تسویه کند و دوم این‌که در تسویه بدهی خود برای سال آینده نیز، ترکیب پرداخت نقدی و شرکت‌های ارزنده در دستور کار دولت قرار بگیرد.

منبع : ایرنا تامین اجتماعی بدهی دولت به اشتراک گذاری

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا