جهان

روز 166 طوفان الاقصی| درگیری در محله «الرمال» غزه

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در یکصدوشصت‌وششمین روز «طوفان الاقصی» حملات رژیم صهیونیستی بی وقفه علیه غزه و مردم تحت محاصره آن همچنان ادامه دارد.

خبرنگار الجزیره گزارش داد که جنگنده‌های صهیونیستی همزمان با حملات توپخانه‌ای و تیراندازی‌های گسترده چندین مناطق در شهر غزه و شمال آن را هدف قرار دادند.

المیادین گزارش داد که تعداد زیادی از خانواده‌ها در محله الرمال در غرب شهر غزه به دلیل تداوم حملات و بمباران اشغالگران به این منطقه، در محاصره قرار گرفته‌اند.

خبرگزاری فلسطینی «شهاب» گزارش داد که جنگنده‌ها و توپخانه‌های رژیم صهیونیستی تعدادی از منازل را در محله الرمال و اطراف بیمارستان الشفاء هدف حمله قرار دادند و همزمان مانع از رفتن تیم‌های پزشکی برای درمان ساکنان این مناطق شدند.

روز 165 طوفان الاقصی| ضربات پیاپی مقاومت به اشغالگران

مهمترین تحولات یکصدوشصت‌وششمین روز «طوفان الاقصی» را در ادامه دنبال کنید:

***************************************************************

درگیری در محله «الرمال» در غرب غزه

🔹منابع خبری از درگیری شدید بین مقاومت فلسطین و نیروهای اشغالگر اسرائیلی در محله الرمال در نوار غزه خبر دادند.

🔹المنار لبنان از حملات توپخانه‌ای و تیراندازی‌های گسترده رژیم صهیونیستی در اطراف مجتمع پزشکی الشفاء و محله الرمال در غرب غزه خبر داد.

🔹المیادین گزارش داد که تعداد زیادی از خانواده‌ها در محله الرمال در غرب شهر غزه به دلیل تداوم حملات و بمباران اشغالگران به این منطقه، در محاصره قرار گرفته‌اند.

🔹خبرگزاری فلسطینی شهاب گزارش داد که جنگنده‌ها و توپخانه‌های رژیم صهیونیستی تعدادی از منازل را در محله الرمال و اطراف بیمارستان الشفاء هدف حمله قرار دادند و همزمان مانع از رفتن تیم‌های پزشکی برای درمان ساکنان این مناطق شدند.

🔹منابع خبری همچنین از تیراندازی‌های گسترده همزمان با حملات توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی به غرب شهر غزه گزارش دادند.

🔹گزارش ها حاکی است که مناطق شمال نوار غزه هدف حملات گسترده جنگنده‌های صهیونیستی قرار دارد.

03:12- یورش نظامیان صهیونیست به کرانه باختری/ شهادت جوان فلسطینی در جنین

🔹منابع خبری از یورش گسترده نظامیان صهیونیست به دو اردوگاه «عین السلطان» و «عقبه جبر» در اریحا واقع در کرانه باختری رود اردن خبر دادند.

🔹نظامیان نیروهای اشغالگر اسرائیلی همچنین به شهر الخلیل در کرانه باختری حمله کردند.

🔹شبکه الجزیره از شهادت «زیاد حمران» جوان فلسطینی در جنین که به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست نزدیک مجتمع «عتصیون» زخمی شده بود خبر داد.

02:53- صهیونیست‌ها بیماران را از بیمارستان الشفاء غزه اخراج کردند

🔹خبرنگار المیادین گزارش داد که نیروهای اشغالگر صهیونیستی تعداد زیادی از بیماران در بیمارستان الشفاء را از بیمارستان اخراج و آنها را در خیابان به حال خود رها کردند.

02:02- حمله پهپادی مقاومت اسلامی عراق به فرودگاه «بن گورین» رژیم صهیونیستی

🔹مقاومت اسلامی عراق فرودگاه «بن گورین» در عمق اراضی اشغالی فلسطین را با پهپاد هدف قرار داد.

🔹در بیانیه مقاومت اسلامی عراق آمده است : مجاهدین مقاومت اسلامی عراق بامداد امروز چهارشنبه 20/3/2024 با پهپاد فرودگاه بن گوریون در عمق رژیم غاصب را هدف قرار دادند.

🔹در این بیانیه با تاکید بر تداوم این حملات برای در هم کوبیدن مواضع دشمن آمده است که عملیات امروز در تکمیل مرحله دوم عملیات مقاومت در برابر اشغالگری و حمایت از مردم غزه و در پاسخ به جنایت و کشتار صهیونیست‌ها علیه غیرنظامیان بی‌دفاع فلسطین انجام گرفته است.

01:22- تجمع عشائر فلسطین: در حمایت از مقاومت و جبهه داخلی متحدیم

🔹تجمع(شورای) ملی عشائر فلسطین: اشغالگران با هدف قرار دادن پلیس و کمیته‌های حامی مردم تلاش می‌کنند هرج و مرج را گسترش دهند.

🔹ما حمایت خود را از پلیس ملی و کمیته‌های حامی آن در نوار غزه اعلام می کنیم.

🔹مردم ما با همه قومیت‌ها و طوائف مختلف آن در حمایت از مقاومت و جبهه داخلی متحد هستند.

🔹ما در برابر تلاش‌های بیهوده اشغالگران و دنباله‌‌روهای آنها همچنان از مردم، حکومت و مقاومت خود حمایت می‌کنیم.

01:02- واکنش حماس به اقدام صهیونیست‌ها در هدف قرار دادن کمیته‌های عشایری

🔹جنبش مقاومت اسلامی حماس اقدام رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن کمیته‌های مردمی و عشایریِ مسئول توزیع کمک‌های بشردوستانه در میدان الکویت در جنوب شهر غزه را با هدف کوچاندن ملت فلسطین و گسترش هرج و مرج و ناامنی در این منطقه دانست.

🔹این جنبش از جامعه جهانی و تمامی نهادهای بین‌المللی خواست با عمل به مسئولیت‌های خود جلوی جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار ملت فلسطین را بگیرند.

00:45- درگیری در اطراف بیمارستان الشفاء/ چندین نظامی صهیونیست کشته شدند

🔹گردان‌های القدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که مبارزان این جنبش در اطراف مجتمع بیمارستانی الشفاء با عناصری از نظامیان صهیونیست با تیربار درگیر شدند که در پی آن تعدادی از نظامیان این رژیم را به هلاکت رسانده و مجروح کردند.

00:38- حزب‌الله لبنان مرکز نظامی «المرج» را هدف حمله قرار داد

🔹مقاومت اسلام لبنان اعلام کرد که مرکز نظامی المرج را در حالی که تیم لجستیک دشمن در حال سنگربندی و استحکام آن بود با توپخانه هدف قرار داده است.

این خبر در حال بروز رسانی است…

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا