جهان

روز 169طوفان الاقصی|بیمارستان الشفاء همچنان در محاصره

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، جنگ در نوار غزه برای یکصد و شصت و نهمین روز ادامه دارد و نیروهای اشغالگر صهیونیستی برای ششمین روز متوالی مجتمع بیمارستانی الشفاء در شمال غزه را تحت محاصره و حمله قرار داده‌اند.

طبق آخرین آمار تاکنون 32.070 نفر شهید و 74.298 نفر دیگر زخمی شده و همچنان بیش از هشت هزار پیکر شهدا زیر آوار ساختمان‌ها مانده است؛ شهدایی که 70 درصدشان زنان و کودکان هستند.

اما امروز از ساعات بامدادی مناطق مختلف نوار غزه، به خصوص شهر رفح شاهد حملات هوایی و توپخانه‌ای اشغالگران بود.جنگنده‌های رژیم صهیونیستی یک خانه مسکونی در شمال شرق رفح را بمباران کردند که تاکنون زخمی شدن 3 فلسطینی گزارش شده است، منطقه «میراج»، «حی البصره» و اطراف میدان «حیدر» نیز در شهر رفح هدف حملات اشغالگران بود.

توپخانه ارتش صهیونیستی نیز روستای «القراره» در شمال شرق خان یونس را گلوله‌باران کرد و در شهر غزه نیز جنگنده‌های این رژیم برج‌های «الاسری» در شمال غرب اردوگاه «النصیرات» را 4 مرتبه بمباران کردند. یک حمله هوایی نیز در منطقه «بیت لاهیا» در شمال نوار غزه صورت گرفت.

شهادت بیش از 100 نفر در بیمارستان الشفاء

از سوی دیگر اسماعیل الثوابته» مدیر دفتر رسانه‌ای دولت حماس در غزه گفت که ارتش اشغالگر طی یورش گسترده به بیمارستان الشفاء دست به یک جنایت تمام‌عیار زده و بیش از 100 نفر را به شهادت رسانده است.

او گفت که نظامیان صهیونیستی برخی از کادر درمانی را داخل بیمارستان اعدام کردند و مانع مداوای بیماران شدند که در پی آن 4 نفر از بیماران به شهادت رسیدند.

الثوابته با «فاجعه‌آمیز» خواندن وضعیت بیمارستان الشفاء، گفت: ارتش اشغالگر اسرائیل کادر درمانی و پناهندگان داخل بیمارستان را تهدید کرده است که اگر حاضر به بازجویی و شکنجه نشوند، ساختمان بیمارستان را بر سرشان خراب خواهد کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین خواستار تخلیه محله «الرمال» که بیمارستان الشفاء در آن قرار دارد شده است.

به روز‌رسانی می‌شود

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا