سیاسی

بازی با آبروی مومن از ترفندهای شیطان است

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی‌اکبری خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های نماز جمعه، گفت:‌ براساس نص قرآن کریم، فلسفه اصلی ماه مبارک رمضان دستیابی مؤمنان به تقوا و درجات بالاتر از آن بوده و مسأله پر اهمیت در این کلام نیز تقوا بوده است.

وی افزود: ورع، یکی از ارکان اصلی تقوا بوده و جلوه ویژه ورع در زندگی انسان‌های مؤمن و متقی نیز مراقبت درباره حریم مردم و فاصله گرفتن از ظلم در حق دیگران است.

امام جمعه موقت تهران، بیان کرد: بنیاد، اساس و پایه مسئولیت اجتماعی در فرهنگ اسلام، رعایت حق مردم و نگه داشتن حرمت آن‌ها است. انسان مؤمن باید تلاش کند تا هم خود سالم زندگی کند و هم برای سلامت اجتماعی سرمایه‌گذاری کند.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری ادامه داد: انسان مؤمن باید مراقب باشد تا از ناحیه او به انسان‌های دیگر آسیب‌های مالی، جانی و آبرویی وارد نشود، چرا که همه در نزد خداوند متعال محترم است.

وی، تأکید کرد: انسان مؤمن در جامعه نیز باید پرچم‌دار همین حریم‌داری و سلامت عمومی باشد، در غیر این صورت نفس اماره از یک سو و شیاطین از سویی دیگر دست به دست هم می‌دهند تا محیط زیست مؤمنین محیط سالمی نباشد.

امام جمعه موقت تهران، تصریح کرد: تهمت، شایعه، بزرگ کردن عیب‌ها، بازی کردن با آبروی مؤمنین و … اینان همگی ترفندهای شیطانی بوده و باید جامعه اسلامی دائما مراقب این مسائل باشد، چرا که شرط بهره‌مندی از رحمت خداوند متعال به تقوا است‌.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری، اضافه کرد: روابط اجتماعی ما براساس قواعد زیست اسلامی، باید مبتنی بر اصل سلامت باشد و اساس آن نیز حریمداری نسبت به سایر انسانها و مؤمنین بوده و لذا احتیاط و دقت در این خصوص بسیار توصیه شده است.

وی اظهار کرد: وقتی قضاوت درباره دیگران، تصمیم درباره دیگران و آبروی آن‌ها در میان می‌آید، همان ورع است که می‌بینیم چقدر نسبت به آن توصیه شده است‌، اگر این امر مهم در جامعه رعایت نشود، حسنات آن نیز از میان رفته و جامعه ظرفیت رشد را از دست می‌دهد.

امام جمعه موقت تهران، بیان کرد: ماه مبارک رمضان در پرورش احساس مسئولیت اجتماعی در جامعه مؤمنین، نقش ویژه‌ای دارد، بنابراین عبور از نگاه حداقلی و پرورش احساس مسئولیت اجتماعی یکی از کارکردهای مهم و اساسی این ماه مبارک است.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری با بیان اینکه امروز مسأله مهمی که پیش روی همه امت اسلامی بوده، مسأله غزه و فلسطین است، گفت: مسئولیت اجتماعی ناشی از ایمان و تربیت توحیدی، همه مؤمنان را به اندیشیدن درباره فلسطین و غزه وادار می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ماه رمضان امسال متفاوت از سال‌های گذشته است، زیرا در دعاهایی که قرائت می‌کنیم، یاد کودکان مظلوم غزه، گرسنگی این مردم مظلوم، غم‌ها و غصه‌های آن‌ها می‌افتیم که از همه جوانب آن‌ها را محاصره کرده است، البته این مردم مظلوم مقتدر و مقاوم هستند و حد و نصاب مقاومت را ارتقا داده‌اند.

امام جمعه موقت تهران، تأکید کرد: فسادی بالاتر از رژیم کثیف صهیونیستی وجود نداشته و همه مؤمنان نیز در دعاهای ماه مبارک رمضان درخواست محو و ریشه‌کن شدن این غده سرطانی و بانیان و حامیان آن را دارند.

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری با تأکید بر اینکه مسئولیت مشترک اجتماعی امت اسلامی دفاع از ملت مظلوم غزه است، گفت: قیام مردم فلسطین به حق بوده و برای حمایت از این مردم مقاوم، همه باید تلاش و مطالبه کنند.

وی عنوان کرد: حمایت، صرفا اشک ریختن و دل سوختن برای مردم غزه نیست و لذا مسلمانان باید قطع شریان حیاتی این رژیم جعلی را از دولت‌های خود مطالبه کنند.

حجت الاسلام حاجی علی‌اکبری اظهار کرد: خدای متعال را شاکر هستیم که در کشورمان، رهبر، دولت و مردممان در خط مقدم دفاع از مردم مظلوم حضور دارند و تاکنون بهترین حمایت‌ها را انجام داده و انجام خواهند داد.

وی افزود: این طوفان الاقصی که در شش ماه گذشته صورت گرفت، باعث شده است که هر روز یک راهپیمایی به نفع غزه در جهان شکل بگیرد و یک روز قدس مکرری در شش ماه گذشته را تجربه کرده‌ایم و این امر تبدیل به یک خواسته عمومی و بلکه جهانی شده است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه بنیان‌گذار حرکت بزرگ روز قدس، ملت ایران و امام راحل عظیم الشان ما است، گفت: ما امروز باید فکر کنیم که دیگر برای مردم مظلوم فلسطین و مردم شریف غزه چه قدمی را می‌توانیم برداریم. هر چند چشم امید به فضل و نصرت الهی و دست قدرتمند جبهه مقاومت داریم.

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری، اضافه کرد: از حزب الله غیور لبنان و سید مقاومت صمیمانه سپاسگزاریم که چقدر خوب در این زمینه حضور پیدا کردند و ایفای نقش داشتند. همین طور از فرزندان اویس قرنی یعنی سلحشوران یمن و انصارالله رهبر مجاهد آنها صمیمانه تشکر می‌کنیم که رعب به جان پلید شیطان انداختند و کار بزرگی را انجام دادند.

وی ادامه داد: در عین حال از مقاومت مردمی عراق حشد شعبی و نیز دولت محترم عراق و مردم آنها تشکر می‌کنیم که کم نگذاشتند و نیز از مقاومت بی‌بدیل فرزندان شجاع فلسطین که ایستادگی کردند و این گونه نظام محاسباتی دستگاه استکبار را به هم ریختند، تشکر می‌کنیم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به روز قدس، تصریح کرد: امسال شاهد روز قدس متفاوتی خواهیم بود. روز قدس امسال باید به زلزله سیاسی علیه حیوان‌های انسان نمای صهیونیست و حامیان کثیف و پلید آنها تبدیل شود.

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری، تأکید کرد: دشمنان فلسطین آماده باشند که ان‌شاالله طوفان‌الاقصی دو، سه و چهار به سراغ آنها خواهد آمد و دیگر آنها را رها نخواهد کرد و ان‌شاالله این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد تا آن روزی که نام نحس رژیم صهیونیستی از نقشه زیبای فلسطین پاک شود و ارض مبارک و قدس شریف آزادی کامل برسد.

وی، عنوان کرد: برادران و خواهران را به رعایت تقوای الهی سفارش می‌کنم، در سال نو امسال با تقارن دو بهار مواجهیم که در آن بشارت‌های فراوانی وجود دارد.

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری، گفت: در سال جدید باید در همه زمینه‌ها حال ما بهتر شود و همه ما باید تلاش کنیم امروزمان از دیروزمان و فردایمان از امروزمان بهتر باشد در واقع معنای تقوا همین بوده چرا که معنای آن سیر به جلو داشتن و در جا نزدن است.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پیام نوروزی و سخنان ابتدای سال رهبری انقلاب، گفت: شروع سالمان با پیام رهبر حکیم عالی‌قدرمان بود که بارش لطف و محبت و جوشش چشمه حکمت بود و ایشان خط سیر جامعه را مشخص کردند. ان‌شالله خداوند متعال سایه رهبر انقلاب را بر سر ما قرار داده و ما را قدردان ایشان قرار دهد.

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری با الهام از بیانات حکیمانه رهبر انقلاب به چهار نکته اشاره کرد و گفت: نکته اول این است که ساختار تحلیلی رهبر انقلاب یک الگو برای همه ما و مسؤولان بوده و آن آرمان خواهی واقع بینانه است؛ یعنی مسیر به سوی آرمان‌ها باید دائم تنظیم و مقابل دیدگان ما باشد، همچنین مسیری را که طی کرده‌ایم،به درستی مشاهده و واقعیت‌ها و ظرفیت‌های خود را همراه با شیرینی‌ و تلخی‌هایمان ببینیم و بعد بتوانیم مسیر پیش رویمان را درست ادامه دهیم، بنابراین باید این چارچوب تحلیلی پیش روی مردم و مسؤولان و صاحبان رسانه باشد.

وی خاطرنشان کرد: نکته دیگر اولویت اقتصاد برای کشور است و نسبت به این موضوع با توجه به تکانه‌های جهانی، برخی سوء تدبیرها و نیز به اعتبار وجود تحریم‌های ظالمانه دشمن باید توجه جدی شود.

امام جمعه موقت تهران، گفت: سال‌هاست که رهبر انقلاب، اقتصاد را محور شعارهای سال قرار داده‌اند؛ البته در این زمینه قدم‌های خوب و بزرگی برداشته شده، اما غفلت‌ها هم کم نبوده است.

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری، بیان کرد: از نگاه رهبر عزیزمان که مبتنی بر آموزه‌های وحیانی و تجربه‌های بشری و بین‌المللی است، ما یک راه بیشتر نداریم و آن تولید است، یعنی رشد تولید ملی یک پاسخ به فهرستی از نیازها است.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا