جهان

روز 173 طوفان‌الاقصی|یورش به بیمارستان ناصر

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، جنگ در غزه امروز وارد صد و هفتاد و سومین روز خود شد، نبردی که همچنان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی جزو اهداف اصلی اشغالگران صهیونیست به‌شمار می‌رود.

یورش به بیمارستان ناصر

در این راستا نظامیان ارتش صهیونیستی وارد مجتمع بیمارستانی «ناصر» در غرب شهر خان یونس شده و تعدادی از کادر درمانی و مردمی را که داخل بیمارستان پناه گرفته بودند، به‌اسارت گرفتند.

منابع محلی گزارش دادند که نظامیان صهیونیستی پس از اینکه چند جوان فلسطینی را از بیمارستان خارج کردند، به‌سوی آن‌ها آتش گشوده آن‌ها را به شهادت رساندند.

همزمان بیمارستان اروپایی غزه نیز هدف حملات هوایی ارتش صهیونیستی قرار گرفت، اما در اطراف بیمارستان الشفاء نیز درگیری‌های شدیدی گزارش شده است، صهیونیست‌ها همچنین با توپخانه خانه‌های اطراف این مکان را گلوله‌باران کردند.

بخش غربی بیمارستان الکویتی در مرکز شهر رفح نیز هدف حمله هوایی قرار گرفت.

بمباران شدید رفح

شهر رفح که آخرین پناهگاه حدود 1.7 میلیون آواره غزه محسوب می‌شود نیز بامداد امروز، چهارشنبه، هدف بمباران شدید قرار داشت.

جنگنده‌های ارتش صهیونیستی در ساعات بامدادی یک خانه متعلق به خانواده «الحمایده» در منطقه الشابوره در شهر رفح را بمباران کردند، علاوه بر این چندین منطقه در شرق و غرب رفح نیز هدف این حملات قرار گرفت.

اما در شهر غزه نیز قایق‌های جنگی ارتش اسرائیل اردوگاه النصیرات را از سمت دریا گلوله‌باران کردند.

ادعای دوباره ترور مروان عیسی

اسامه حمدان، از رهبران حماس در واکنش به ادعای دوباره ارتش رژیم اسرائیل در ترور «مروان عیسی»، معاون «محمد ضیف»، گفت که این ادعا از سوی فرماندهان تأیید نشده است.

سخنگوی ارتش رژیم اسرائیل سه‌شنبه‌شب مدعی شد که مروان عیسی، مرد شماره 2 گردان‌های القسام را دو هفته پیش در اردوگاه النصیرات به شهادت رسانده است.

عزت الرشق، از رهبران دیگر حماس نیز در واکنش به این ادعا گفت روایت اسرائیل قابل اعتماد نیست، چرا که تلاش دارد بر بحران‌های نتانیاهو سرپوش بگذارد.

در حال تکمیل… .

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا