جامعه

دستگیری قاتل پس از 20 سال زندگی مخفیانه در سوئد

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، اواخر سال 1382، کشف جسد زن جوانی در خانه‌اش در شهرستان‌های اطراف کرمانشاه به پلیس گزارش داده شد که با اعلام این خبر تیم جنایی راهی محل حادثه شدند و با جسدی مواجه شدند که با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده بود.

تحقیقات ابتدایی نیز حکایت از آن داشت، مقتوله به‌خاطر اختلافات شخصی به دست شوهرش به قتل رسیده و عامل این جنایت قبل از رسیدن پلیس پا به فرار گذاشته است.

قتل مرد جوان به‌خاطر بازی "خرس‌وسطی" در جنوب تهران!

اقدامات اطلاعاتی نیز نشان می‌داد، مرد جنایتکار کشور را به صورت قاچاق ترک کرده و قبل از اینکه دست به مهاجرت غیرقانونی بزند با پدرزنش تماس گرفته و به صورت ضمنی تایید کرده که مقتول را به قتل رسانده است.

دستگیری پس از 20 سال

20 سال از فرار متهم از ایران گذشته بود تا اینکه جمعه 28 اردیبهشت، مأموران فرودگاه امام خمینی (ره) هنگام ورود مسافران کشور سوئد به ایران، متوجه حضور مرد مشکوکی شدند که اخیراً به خاطر ارتکاب جرم از آن کشور اخراج و به ایران برگشته بود.

ماموران هنگامی که مشخصات مرد میانسال را در سیستم پلیس وارد کردند متوجه شدند که وی همان متهمی است که در سال 82 همسرش را به قتل رسانده است که همین موضوع کافی بود تا متهم توسط کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ بازداشت شود.

انکار قتل در کرمانشاه

متهم خیلی زود هدف بازجویی قرار گرفت و در جریان تحقیقات ابتدایی گفت: من با همسرم و خانواده‌اش اختلافاتی داشتم اما دست به جنایت نزدم؛ پس از این حادثه ترسیدم تا بی‌گناه دستگیر شوم بخاطر همین موضوع کشور را شبانه ترک کردم و به سوئد رفتم.

وی ادامه داد: در آنجا مجدداً ازدواج کردم و کارهای متفرقه‌ای از جمله خلاف انجام دادم که توسط پلیس دستگیر و نهایتاً پس از سال‌ها زندگی از سوئد اخراج و به ایران بازگشتم.

به گزارش تسنیم، با قرار عدم صلاحیت از سوی مرجع قضایی، متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده به دادسرای کرمانشاه اعزام شد و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا