اقتصادی

الکامپ زمینی برای هوشندسازی و شفاف‌سازی فراهم کرد

به گزارش تجارت‌نیوز، بیست و هفتمین دوره از نمایشگاه الکامپ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه نام‌ها و شرکت‌های پرشماری حاضر شدند و دستاوردهای خود را در معرض نمایش قرار دادند.

توافقی برای هوشمندسازی و شفاف‌سازی

این نمایشگاه فرصت ارزنده‌ای برای شناخت بود. با گردامدن اجزای مختلف اکوسیستم استارتاپی و نوآورانه کشور در یک محل، امکان رشد و هم‌افزایی بیش از پیش فراهم شد. از این رو، تفاهام‌نامه یا توافق‌نامه‌ای بین رایتل و 9 هلدینگ زیرمجموعه سرمایه‌گذاری شرکت تامین اجتماعی امضا شد. توفقی که به هوشمندسازی در بسترها و حوزه‌های مختلف تجاری و بازرگانی کمک کرده و سرعت تحقق تحول دیجیتال در کشور را افزایش خواهد داد.

به گزارش سالانه شستا رسانه، در حاشیه الکامپ 1403 شرکت خدمات ارتباطی رایتل (از شرکت‌های تابعه شستا) به عنوان اپراور هوشمند،با 9 هلدینگ شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، توافق‌نامه هوشمنمدسازی زیرساخت‌ها امضا کرد.

گفتنی‌ست این توافق‌نامه به منظور نهادینه شدن شفافیت و ارتقا کارآمدی هلدینگ‌های شستا هوشمندسازی می‌شوند. شستا یا شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی کشور با امضای این توافق به تحول دیجیتال درون سیستمی خود نزدیک می‌گردد. توافقی که سیستم کاری این شرکت بزرگ را کارآمدتر خواهد کرد و زین‌پس با بهبود بهره‌وری شاهد صرفه‌ اقتصادی بالاتر در تولید و خواهیم بود.

نقش هوش مصنوعی در تغییر و تحول

توافق‌نامه هوشمندسازی بین هلدینگ‌های تابع و زیرمجموعه تامین اجتماعی با رایتل موجب ارتقا بهره‌وری و ایجاد تحول دیجیتال در زیرساخت‌های صنعتی، تجاری و بازرگانی و همچنین تحمیع تقاضا می‌شود. به صورت کلی شبکه‌سازی اتفاق خوشایندی برای رشد اکوسیستم به حساب می‌آید. حین برگزاری و اجرای این‌دست از رویدادها انتقال تجربه اتفاق می‌افتد. بنابراین می‌توان رفتاری و سیاست‌گذاری در جهت تحول دیجیتال را نشر داد و از این بابت فرهنگسازی کرد. الکامپ فرصتی برای اشاعه چنین ارزش‌هایی بود.

هوشمندسازی فاکتورها و عوامل متعددی دارد. هوشمندسازی را امروزه می‌توان به طرق مختلف به مرحله اجرا رساند. در توافق‌نامه مذکور نقش هوش مصنوعی پرنگ خواهد بود. در سال‌ها و ماه‌های اخیر هوش مصنوعی تبدیل به یکی مهم‌ترین ترندهای دنیای علم و تکنولوژی شده است و در فضای رسانه‌ها مدام اخبار جدیدی در مورد توانمندی‌ها و تهدیدات هوش مصنوعی دست به دست می‌شود.

چیزی که اما پرواضح است، کارآمدی هوش مصنوعی است. هوش مصنوعی بدنه و ساختار شرکت‌ها را متحول خواهد کرد. هر شرکتی باید برای عقب نماندن از آینده‌ای که استوار ستونی به نام هوش مصنوعی شده است، باید تعابیر لازم ر ا اندیشید و به موقع عمل کرد.

نتیجه افزایش بهره‌وری و شفافیت خواهد بود

در مراسم امضای این توافقنامه که با حضور مدیرعامل شستا به عنوان بزرگترین بنگاه اقتصادی کشور و همچنین مدیرعامل شرکت رایتل، به عنوان اپراتور هوشمند برگزار شد، هدف از این توافق‌نامه، بهرمندی از ظرفیت‌های هوشمندسازی، هوش مصنوعی صنعتی، گسترش خدمات ارتباطی و تحول دیجیتال در هلدینگ‌های شستا و در نتیجه افزایش بهره‌وری و شفافیت عنوان شد.

بر اساس متن توافق‌نامه مذکور، ساخت و اجرای انبارهای هوشمند، تجمیع اطلاعات و ظرفیت‌ها در یک پلتفرم واحد، ارتقا بنگاه‌داری و افزایش سرعت کار و اجرا در هلدینگ‌های شستا و شرکت‌های تابعه از مواردی است گه در جریان این پروژه دانیشبنیان پیگیری خواهد شد.

اخبار حوزه استارتاپ و فناوری اطلاعات را در صفحه استارتاپ تجارت‌نیوز بخوانید.

تامین اجتماعی رایتل هوشمندسازی نمایشگاه الکامپ به اشتراک گذاری

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا