کل اخبار

ضربه خوردن اعتماد عمومی بزرگترین مشکل امروز جامعه هست

محمد حسن‌نژاد نماینده مردم مرند و جلفا در نطق میان فرمان با اشاره به بزرگترین تهدید کشور اظهار کرد: شاید خیلی از عزیزان، بزرگترین مشکل کشور را تورم، بیکاری، اغتشاشات و اعتراض های اخیر، تحریم، گروه‌های تکفیری و ناامنی منطقه، فساد، […]به گزارش اخبار به روز مرتد: به نقل از  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد حسن‌نژاد نماینده مردم مرند و جلفا  در نطق میان فرمان با اشاره به بزرگترین تهدید کشور اظهار کرد: شاید خیلی از عزیزان، بزرگترین مشکل کشور را تورم، بیکاری، اغتشاشات و اعتراض های اخیر، تحریم، گروه‌های تکفیری و ناامنی منطقه، فساد، حقوق‌های نجومی و رانت بدانند، اما به عقیده من علی رغم اینکه مورد ها بالا، مشکلات بزرگ کشور هستند، اما بزرگ‌ترین مشکل و تهدید فعلی کشور، ضربه خوردن اعتماد عمومی هست.
نماینده مرند و جلفا با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه هر حاکمیتی، اعتماد مردم به حاکمیت هست، اظهار کرد: اگر اعتماد کامل و پشتیبانی مردم پشتیبان دولتمردان و حاکمیت باشد، دولت‌ها می‌توانند با آن سرمایه عظیم، هر مشکلی را با مردم و توسط مردم مرتفع کنند.
وی با اظهار اینکه در ارزیابی چند اتفاق اخیر هویداست که اعتماد عمومی به نهادهای رسمی کاملاً خدشه‌دار شده هست، گفته بود: دلیل این امر نیز عدم وجود شفافیت، سیاسی‌کاری و جناح و دسته‌بازی به جای همدلی و هم‌افزایی می‌باشد.
نماینده مرند و جلفا تأکید کرد: به عنوان نمونه یک حادثه‌ برای یک نفتکش اتفاق افتاده و مسلماً تعریف جزئیات با صداقت کامل و در زمان مشخص، باعث می‌شد مردم به اظهار همدردی با خانواده‌ها پرداخت کنند اما حالا از سونامی اطلاعات نادرست و متناقض از هجوم موشکی بگیرید تا اینکه به چه سبب پرچم پاناما در کشتی بوده هست و چگونه توانستند جعبه سیاه را خارج کنند، اما خدمه را نتوانستند، شکل گرفته هست؟
حسن نژاد با اظهار اینکه آیا این رخدادهای تقصیر دشمنان بیگانه هست یا ناتوانی اطلاع‌رسانی ما؟ اظهار کرد: مردم به شایعات شبکه‌های معاند و فضای سایبری زیادتر از واقعیت‌های اظهار شده در رسانه ملی بها می‌دهند؛ این مبحث مشکل خارجی‌ها هست یا خودمان؟
نماینده مرند و جلفا با اشاره به اغتشاشات و اعتراض های اخیر نیز اظهار کرد: به چه سبب چند کانال تلگرامی توانستند امنیت ملی را به چالش بکشند؟ به چه سبب باید مردم جهت اطلاع از رخدادهای به جای مراجعه به صدا و سیما و رسانه‌های رسمی و قانونی، به کانال‌ها و شبکه‌های مجازی غیررسمی و یا معاند مراجعه می کنند؟

این مطلبو از دست ندید!  بهره مندی۴۱۲نفراز فرزندان مددجویان تحت پشتیبانی کمیته امدادازتسهیلات

وی با اظهار اینکه  به چه سبب باید قسمت‌هایی از جداول بودجه به طور گزینشی منتشر و به بی‌اعتمادی مردم دامن زده شود،گفت: عدم عرضه واضح جزئیات نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها استرس را به کل مردم تزریق کرده و اعتماد عمومی خدشه‌دار شده هست.
حسن نژاد دنبال کرد: آیا نمی‌شد با اطلاع‌رسانی به موقع شیوع مریضی در مرغداری‌ها، مردم را به جای ناراضی کردن از افزایش قیمت  تخم‌مرغ، به مساعدت برای مدیریت موقت بحران دعوت نماییم!
نماینده مرند و جلفا با اشاره به اینکه یکی دیگر از نقاط تضعیف اعتماد عمومی، نحوه برخورد با مفسدان و نحوه اطلاع‌رسانی برخورد با مفسدان هست، اضافه کرد: مردم روزانه از خود می‌پرسند به چه سبب بابک زنجانی اعدام نمی‌شود؟ به چه سبب با حقوق‌های نجومی برخورد نشد؟ حقیقت پشت پرده مؤسسات غیرمجاز چیست؟ سپرده‌های مردم را صاحبان این مؤسسات کجا برده‌اند؟ به چه سبب با صاحبان این مؤسسات به طور واضح برخورد نشد؟ به چه سبب علیرغم شعار جوانگرایی، یک تعداد مدیر مفسد از اول انقلاب در مسندهای با اعتبار، تکیه زده و هیچ‌ وقت بازنشسته نمی‌شوند؟
نماینده مرند و جلفا  اظهار کرد: مردم می‌پرسند اگر مملکت پول پرداخت یارانه را ندارد، چگونه پول پرداخت حقوق‌های نجومی و مأموریت‌های بیگانه را دارد؟ چگونه برای پرداخت وام دو میلیون تومانی قرض‌الحسنه، چندین وثیقه و ضامن لازم هست، اما برای وام‌های خلاف هزار میلیاردی، هیچ وثیقه و ضامنی لازم نیست!
وی اضافه کرد: مردم از من می‌پرسند اگر برای اجرای راه‌آهن میانه ـ تبریز پول نیست به چه سبب برای راه آهن قزوین ـ رشت و تهران ـ اصفهان پول هست؟
حسن نژاد افزود: مردم از من می‌پرسند چگونه برای جابه جایی آب خلیج‌فارس به کویر مرکزی پول هست، اما برای رهایی دریاچه ارومیه پول نیست؟
نماینده مرند و جلفا اظهار کرد: مردم از من می‌پرسند، چگونه برای بنیاد سعدی جهت پشتیبانی از زبان فارسی در خارج از کشور پول هست، اما برای ایجاد فرهنگستان ترکی ـ آذربایجانی جهت جلوگیری از نابود شدن این زبان پول نیست؟

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا